mi a1

Czysty Android z Xiaomi Mi A1 dostępny na Redmi Note 4/4X

Newsy

Xiaomi wypuściło pierwsze swoje urządzenie Android One. Jest nim model Mi A1. Wyposażono go w czystą wersję Androida, bez autorskiej nakładki MIUI. Już udało się dokonać portu systemu i zainstalować go na innych smartfonach.

Magicy z xda

Przeportowania dokonał użytkownik GLokin666 z forum xda-developers. Udostępnił on nowy ROM dla urządzeń Xiaomi Redmi Note 4 oraz Xiaomi Redmi Note 4X. Można już dokonywać instalacji na smartfonach. Należy jednak pamiętać, że jeszcze nie wszystko działa. Są problemy z czytnikiem linii papilarnych – jest on w tym momencie bezużyteczny. Nie działa również port podczerwień, a oprogramowanie aparatu traci niektóre funkcje.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Można uznać, że ROM jest jeszcze w fazie alpha/beta. Jeśli jednak jesteście maniakami modyfikacji, deweloper udostępnił plik do pobrania oraz dostarczył instrukcję instalacji.

Zobacz też: Chcesz szybciej Androida Oreo?

Skąd pobrać?

Pliki do pobrania, instrukcję modowania, a także zakres zmian i powiadomienia o aktualizacjach znajdziecie w wątku głównym na forum xda.

źródło: xda


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x