Czysty Android z Xiaomi Mi A1 dostępny na Redmi Note 4/4X

Kamil Lewicki Newsy 2017-10-23

Xiaomi wypuściło pierwsze swoje urządzenie Android One. Jest nim model Mi A1. Wyposażono go w czystą wersję Androida, bez autorskiej nakładki MIUI. Już udało się dokonać portu systemu i zainstalować go na innych smartfonach.

Magicy z xda

Przeportowania dokonał użytkownik GLokin666 z forum xda-developers. Udostępnił on nowy ROM dla urządzeń Xiaomi Redmi Note 4 oraz Xiaomi Redmi Note 4X. Można już dokonywać instalacji na smartfonach. Należy jednak pamiętać, że jeszcze nie wszystko działa. Są problemy z czytnikiem linii papilarnych – jest on w tym momencie bezużyteczny. Nie działa również port podczerwień, a oprogramowanie aparatu traci niektóre funkcje.

Można uznać, że ROM jest jeszcze w fazie alpha/beta. Jeśli jednak jesteście maniakami modyfikacji, deweloper udostępnił plik do pobrania oraz dostarczył instrukcję instalacji.

Zobacz też: Chcesz szybciej Androida Oreo?

Skąd pobrać?

Pliki do pobrania, instrukcję modowania, a także zakres zmian i powiadomienia o aktualizacjach znajdziecie w wątku głównym na forum xda.

źródło: xda • edi194

  bo przecież po co wrzucić aosp które jest dostępne na to urządzenie, lepiej bawić się w jakieś porty XD

  • nie mówiąc już o praktycznie stabilnym 8.0 na RN4X..

   • Rafał Czupyt

    Który ROM jest już praktycznie stabilny??

    • Mój. Nie testowałem żadnych na xda, ale pewnie są porównywalnej jakości

     • Rafał Czupyt

      Goodix działa czy podobnie jak na innych? Na xda Twojego Oreo nie widziałem, a chętnie potestuje.

     • goodix nie działa i pewnie jeszcze długo nie podziała. troche współczuję zakupu. nie ma na xda póki co, ale zapraszam na t.me/xenonhd

     • Rafał Czupyt

      Wcześniej miałem RN3 i był tam FPC. Niestety padł i na gwałt potrzebowałem nowego. Z pośpiechu zapomniałem sprawdzić…i jest niestety goodix. A ROM przetestuje:)

    • edi194

     Polecam CardinalAOSP 8.0, bez problemu nadaje się do daily usagex