Xiaomi wypuściło pierwsze swoje urządzenie Android One. Jest nim model Mi A1. Wyposażono go w czystą wersję Androida, bez autorskiej nakładki MIUI. Już udało się dokonać portu systemu i zainstalować go na innych smartfonach.

Magicy z xda

Przeportowania dokonał użytkownik GLokin666 z forum xda-developers. Udostępnił on nowy ROM dla urządzeń Xiaomi Redmi Note 4 oraz Xiaomi Redmi Note 4X. Można już dokonywać instalacji na smartfonach. Należy jednak pamiętać, że jeszcze nie wszystko działa. Są problemy z czytnikiem linii papilarnych – jest on w tym momencie bezużyteczny. Nie działa również port podczerwień, a oprogramowanie aparatu traci niektóre funkcje.

Można uznać, że ROM jest jeszcze w fazie alpha/beta. Jeśli jednak jesteście maniakami modyfikacji, deweloper udostępnił plik do pobrania oraz dostarczył instrukcję instalacji.

Zobacz też: Chcesz szybciej Androida Oreo?

Skąd pobrać?

Pliki do pobrania, instrukcję modowania, a także zakres zmian i powiadomienia o aktualizacjach znajdziecie w wątku głównym na forum xda.

źródło: xda

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.