Temat aktualizacji drażni producentów smartfonów. Zazwyczaj albo musimy czekać miesiącami na wydanie paczki z nową wersją Androida, albo zwyczajnie nigdy jej nie dostaniemy. Sony już jakiś czas temu pokazało, że nowa wersja Androida nie jest im obca, wydając pierwszy telefon z fabrycznie zainstalowanym Oreo. Dziś, (nie licząc Pixeli) Sony również jako pierwszy producent udostępniło aktualizację dla swojego flagowca.

Na początek Xperia XZ Premium

Sony rozpoczęło proces aktualizacji właśnie od Xperii XZ Premium, jednak stosowne paczki pojawią się także w innych urządzeniach. Oto lista najważniejszych zmian i nowych funkcji w oprogramowaniu.

  • Kreator 3D – jest to narzędzie pozwalające skanować obiekty przy pomocy smartfona. W ten sposób otrzymamy cyfrowy model obiektu, który możemy przenieść do programów pozwalających na edycję grafiki 3D lub np. wydrukować.
  • Rejestrowanie predykcyjne – funkcja ta rejestruje obraz z kamery w momencie wykrycia uśmiechu, zanim zostanie naciśnięty spust migawki. Wykonywane są 4 zdjęcia, spośród których możemy wybrać najlepsze ujęcie.
  • Autofocus ciągły – aparat śledzi poruszające się obiekty i na bieżąco poprawia ostrość obrazu.
  • Udoskonalona jakość dźwięku – ulepszone zostało strojenie przednich głośników stereofonicznych, ponad to pojawiło się wsparcie dla standardu aptX HD audio, dzięki czemu znacznie poprawi się jakość dźwięku w słuchawkach Bluetooth.

Zobacz też: [Recenzja] Sony Xperia XZ Premium – ideał jest coraz bliżej

Kiedy?

Chociaż Sony udostępniło aktualizację, to nie wszystkie smartfony otrzymają ją w tym samym czasie. Urządzenia kupione w sklepie wkrótce powinny o niej poinformować. Telefony od operatorów mogą czekać na aktualizację nawet kilka tygodni.

Źródło: Blog Sony

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Celej

Fan nowych technologii, Androida i Linuksa. W wolnych chwilach także elektronik-amator.