ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
google pixel 2

Modyfikujesz telefon? Google to nie przeszkadza – w końcu to Android!

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Android to darmowy system, oparty na otwartym kodzie źródłowym. Każdy może z niego skorzystać. Gdy użytkownicy smartfonów zauważyli, że „Robocik” jest świetnym oprogramowaniem do modyfikacji to – ówczesny lider „tuningu” – Windows Mobile szybko poszedł w odstawkę. Nie spodobało się to producentom urządzeń mobilnych. Wiele firm postanowiło walczyć z modyfikacjami na wiele sposobów. Serwisy nie przyjmowały smartfonów, które nie miały zainstalowanego oryginalnego systemu, zaczęły się blokady bootloaderów, pojawił się Knox, ale zawzięci deweloperzy nie poddają się do dzisiaj. Często bronimy się polskim i europejskim prawem, ale po co walczyć? Szczególnie, gdy Google idzie wszystkim na rękę.

Jeśli wszyscy rzucają kłody pod nogi i taki gigant jak firma z Mountain View oficjalnie mówi, że uzyskanie praw „roota” nie jest niczym niezwykłym to ręce same składają się do oklasków. Takie informacje podaje oficjalny serwis Amerykanów – użytkownicy Pixeli mają całodobowe wsparcie do serwisu tekstowego i głosowego.

W Sieci pojawiają się wątpliwości, co do prawdziwości powyższych zrzutów ekranu. Zapewne szybko przekonamy się o ich wiarygodności. Jednak takie warunki z pewnością zaimponują fanom modyfikacji. Można rootować Pixele 2, można zmieniać im oprogramowanie, ale Google nie odpowiada za jakość działania urządzenia po przeróbkach. Jest to jak najbardziej sensowne i zrozumiałe.

Zobacz też: Który flagowy smartfon ma najlepszy akumulator?

Jakby nie patrzeć, Pixele są następcami Nexusów, które słynęły z możliwości modyfikacji. Jeśli Google utrudniałoby zmianę systemu i jego poszczególnych części to kolejna grupa fanów firmy zastanowiłaby się nad ofertą konkurencji.

źródło: Reddit

Sprawdź najnowsze wpisy