Modyfikujesz telefon? Google to nie przeszkadza – w końcu to Android!

Łukasz Pająk Newsy 2017-10-22

Android to darmowy system, oparty na otwartym kodzie źródłowym. Każdy może z niego skorzystać. Gdy użytkownicy smartfonów zauważyli, że „Robocik” jest świetnym oprogramowaniem do modyfikacji to – ówczesny lider „tuningu” – Windows Mobile szybko poszedł w odstawkę. Nie spodobało się to producentom urządzeń mobilnych. Wiele firm postanowiło walczyć z modyfikacjami na wiele sposobów. Serwisy nie przyjmowały smartfonów, które nie miały zainstalowanego oryginalnego systemu, zaczęły się blokady bootloaderów, pojawił się Knox, ale zawzięci deweloperzy nie poddają się do dzisiaj. Często bronimy się polskim i europejskim prawem, ale po co walczyć? Szczególnie, gdy Google idzie wszystkim na rękę.

Jeśli wszyscy rzucają kłody pod nogi i taki gigant jak firma z Mountain View oficjalnie mówi, że uzyskanie praw „roota” nie jest niczym niezwykłym to ręce same składają się do oklasków. Takie informacje podaje oficjalny serwis Amerykanów – użytkownicy Pixeli mają całodobowe wsparcie do serwisu tekstowego i głosowego.

W Sieci pojawiają się wątpliwości, co do prawdziwości powyższych zrzutów ekranu. Zapewne szybko przekonamy się o ich wiarygodności. Jednak takie warunki z pewnością zaimponują fanom modyfikacji. Można rootować Pixele 2, można zmieniać im oprogramowanie, ale Google nie odpowiada za jakość działania urządzenia po przeróbkach. Jest to jak najbardziej sensowne i zrozumiałe.

Zobacz też: Który flagowy smartfon ma najlepszy akumulator?

Jakby nie patrzeć, Pixele są następcami Nexusów, które słynęły z możliwości modyfikacji. Jeśli Google utrudniałoby zmianę systemu i jego poszczególnych części to kolejna grupa fanów firmy zastanowiłaby się nad ofertą konkurencji.

źródło: Reddit • szkoda że cymbały z google nie potrafią uszanować tego że ktoś zmienia soft i blokują autoryzacje w muzyce google do 10 urządzeń i dezaktywacje do 4 na rok. taki wynik mógłbym w jeden dzień testowania romu uzyskać.. już nie mówiąc o formacie komputera itd.

 • H0Ly_bLaSt0R

  Tak trochę jak by te odpowiedzi Googla nie były przez człowieka pisane 😛 ale jeżeli to prawda to tak powinno być u każdego producenta.
  Kiedyś miałe Galaxy S i S2 i można było robić co się chce z tymi telefonami. Później LG Optimus G i tu też było spoko do czasu jak po wgraniu pewnego oprogramowania go ucegliłem… Teraz mam S6 i to co samsung robi z knoxem to jeszcze idzie przeboleć ale że niektóre apki przestają działać jak ma się roota to już jest chamstwo…
  Przy wyborze następnego smartfona na pewno będę o tym pamiętał.

 • Chris Zurada

  Jest blokada android pay po dokanania roota, na kazdym telefonie.

  • Pacjonek

   Magisk

   • Chris Zurada

    Niet.

    • Pacjonek

     Da, z włączonym modułem Magisk Hide działa za każdym razem.

    • drzazga3009

     Kolejny który się nie zna, a się wypowiada albo co gorsza, zabiera za modyfikacje. O Magisku od roku trąbią wszystkie portale technologiczne które chociaż trochę interesują się androidem. Nawet tutaj było kilka artykułów a ty nic o Magisku nie wiesz i siejesz ferment.

     • Chris Zurada

      Nie mówiłem, że zabieram się za mody na telefonie. Nie mam takiej potrzeby kolego, bo mam Nexusa 5x. Jesli tak bardzo Cie to zabolało to prostuję – mówię to, co się dowiedziałem widząc w praktyce na innych telefonach, gdzie być może nieudolnie został zastosowany Magisk. Powodzenia z modami!

 • stark2991

  Coś za pękne mi się to widzi. Nie było czasem jakichś blokad przy Pixelu?

 • Pikne jeżeli to prawda, szkoda tylko, że Pixele to jedne z najbrzydszych smartów na rynku, a Pixel 2 wcale nie dorównuje jakością.

  • Zero Cool

   Widziałeś na żywo Pixela?

   • Nie, ale nie żałuję, bo bardzo im się obrywa, więc coś jest na rzeczy 🙂x