W Sklepie Play pojawiła się wreszcie długo wyczekiwana funkcja przetestowania aplikacji bez konieczności ich instalacji. Jak to działa i co znajdziemy w zakładce?

Warte wypróbowania

Google dość długo kazało nam czekać na nowość zapowiadaną podczas konferencji I/O. W Sklepie Play w zakładce „Warte wypróbowania” pojawiają się aplikacje, które można przetestować. Idea Instant Apps polega na uruchomieniu „miniaturowej” wersji programu i sprawdzeniu jego funkcjonalności. Jeśli nam się spodoba, możemy zdecydować się na pobranie pełnej wersji aplikacji na nasze urządzenie. Jeśli nie, po prostu ją wyłączamy i nie musimy nic usuwać z pamięci telefonu.

Na razie nie ma wiele

Aplikacji w zakładce jest w tym momencie sześć. Miejmy nadzieję, że już wkrótce więcej deweloperów zdecyduje się udostępnić funkcję wypróbowania programu przed jego pobraniem. Świetnym rozwiązaniem byłaby możliwość przetestowania w ten sposób płatnych aplikacji. Ułatwiłoby to decyzję o zakupach.

źródło: Sklep Play

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.