ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Aparat w najnowszym flagowcu Huawei wreszcie dorównuje konkurencji

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Newsy

Tak jak niedawno pisaliśmy, popularny ranking aparatów fotograficznych w smartfonach DxOMark zmienił zasady oceniania. Nowe zasady uwzględniają teraz rozwój mobilnej fotografii. O nowych testach przeczytacie w tym artykule. Pierwszym modelem, którym zajął się portal był iPhone 8 Plus. Kolejnym, jego bezpośredni rywal – Samsung Galaxy Note8. Obydwa flagowce otrzymały po 94 punkty w rankingu. Wydawało się, że innym smartfonom trudno będzie pobić tak wysoki wynik. Jednak Google Pixel 2 jeszcze bardziej podniósł poprzeczkę. Dostał 98 punktów. O jego wynikach, a także o obiekcjach Łukasza na temat testów DxOmark przeczytacie w tym wpisie.

Dzisiaj portal opublikował testy kolejnego nowego flagowca. Jego wyniki mogą być ogromnym zaskoczeniem. Aparaty fotograficzne dotychczas montowane w smartfonach Huawei nie dorównywały konkurencji. Jednak chiński producent poprawiał ten element w każdym nowym modelu. Fakt ten dodatkowo podkreśla współpraca z firmą Leica.

Zaprezentowany kilka dni temu Huawei Mate 10 Pro otrzymał rewelacyjny wyniki 97 punktów. Na najwyższe noty zasłużyły możliwości fotograficzne, oceniono je na 100 punktów. Za wideo Huawei dostał 91 punktów. Dzięki temu model ten wskoczył na drugie miejsce rankingu DxOMark. Szczególnie wyróżniono szczegółowość zdjęć, nawet w słabym oświetleniu i dwukrotny zoom. Tryb portretowy w Mate 10 Pro określono jako lepszy niż ten w iPhone 8 Plus. Wysokie noty telefon uzyskał też za szybki i dokładny autofocus oraz efekty rozmycia tła.

Źródło: dxomark, gsmarena

Sprawdź najnowsze wpisy