ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
google arcore

ARCore we flagowcach Samsunga

Autor: Adam Lulek Kategoria: Newsy

Jedną z nowych funkcji w iPhonie X, która podobała mi się najbardziej, było wykorzystanie rzeczywistości rozszerzonej, czyli ARKit. Dodatkowo dzięki przedniej kamerze, opcja pozwala na umieszczenie wirtualnej nakładki na twarz, która wygląda bardzo realistycznie. Przydatna może być np. dla nastolatków na Snapchacie, czy Instagramie. Ponadto w AppStore już dostępnych jest kilka aplikacji wykorzystujących możliwości ARKit

Zobacz także: Tryb portretowy pojawi się w Galaxy S8

Podobnym rozwiązaniem do technologii Apple jest ARCore od Google, które zostało zapowiedziane na początku roku. Dzięki współpracy Google i Samsunga, funkcja pojawi się w najnowszych flagowcach Koreańczyków: Galaxy S8, Galaxy S8+ i Galaxy Note8. Oznacza to, że deweloperzy będą mogli pisać aplikacje, które wykorzystają rzeczywistość rozszerzoną opartą na ARCore. Otwiera to nowe możliwości dla deweloperów, którzy do tej pory mogli tworzyć programy tego typu jedynie na Pixele.

Oczywiście partnerstwo obydwu firm oznacza pojawienie się ARCore także na kolejnych flagowcach Samsunga, które zobaczymy w nadchodzącym roku. To dobrze, że dwóch gigantów współpracuje w tym obszarze. Po Samsungu można było spodziewać się, że firma spróbuje stworzyć własną technologię AR, która rywalizowałaby z ARCore, jednak tak się nie stanie. Jest to duże udogodnienie dla deweloperów, którzy nie będą musieli się „rozdrabniać”, a skupią się na jednej platformie.

Warto dodać, że Google wcześniej stworzyło Project Tango dla rzeczywistości rozszerzonej, jednak wymagał on posiadania urządzenia mobilnego z odpowiednim hardwarem. Obecnie na rynku dostępnych jest jedynie kilka modeli tego typu, w tym: Lenovo Phab 2 oraz Asus ZenFone AR.

źródło: phonearena

Sprawdź najnowsze wpisy