LG V30 jest smartfonem, na który czekamy już dosyć długo. Urządzenie właśnie trafiło do sklepów w Niemczech, gdzie potwierdziła się jego europejska cena. Do tego Zack z kanału JerryRigEverything poddał je testom. Czy jakość idzie w parze z ceną?

Najwyższa półka cenowa

Najnowszy model koreańskiego producenta pojawił się w niemieckich marketach Media Markt oraz Saturn. Za LG V30 trzeba zapłacić 899 euro. To bardzo dużo, a biorąc pod uwagę, że już wkrótce telefon trafi do Polski możemy się spodziewać kwoty 3,5-4 tysięcy złotych. V30 ma szansę wpisać się na listę najdroższych smartfonów w Polsce. U naszych zachodnich sąsiadów trzeba będzie na niego czekać około 12 tygodni, czyli w najgorszym przypadku klienci otrzymają zamówiony towar na początku przyszłego roku. Istnieje jednak szansa, że sklep asekuruje się podaniem tak długiego okresu i w rzeczywistości LG V30 trafi do konsumentów szybciej.

Czy cena idzie w parze z jakością?

Na kanale JerryRigEverything możemy zobaczyć, jak LG V30 radzi sobie w trudnych warunkach.

Jest całkiem nieźle. Producent zastosował szkło Gorilla Glass 5, które rysuje się dopiero na szóstym stopniu w skali Mohsa. Pokrywa ono cały frontowy i tylny panel, dzięki czemu kamerki ani dioda doświetlająca LED nie ucierpiały. Wyjątkiem jest tutaj głośniczek do rozmów oraz skaner linii papilarnych, który niestety przestał poprawnie działać. Ramkę wykonano z metalu. Model świetnie poradził sobie z testem wyginania.

źródło: YouTube, MediaMarkt

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.