Tryb portretowy zagości także na Galaxy S8

Newsy

Od kilku lat producenci smartfonów od kilku lat przestali prześcigać się w coraz większej liczbie megapikseli w aparatach. Chcą jednak zaoferować klientom możliwość zrobienia jak najlepszych fotografii. Ma na to z pewnością wpływ hardware, np. coraz bardziej popularne podwójne aparaty. Jednak dużą rolę dla użytkowników odgrywa także software. Apple nachalnie reklamuje ostatnio swój Portrait Mode, który zadebiutował w iPhonie 7 Plus. Jest to funkcja, która umożliwia wyróżnienie osoby fotografowanej poprzez rozmazanie tła. Zdjęcia te wyglądają niejednokrotnie fenomenalnie, a wielu recenzentów wychwalało wspomniany tryb.

Zobacz także: Face ID w Galaxy S9?

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Warto zaznaczyć, że część obserwatorów mylnie utożsamia tryb portretowy jedynie z podwójnym aparatem. Ma to zapewne związek z obecnością tej funkcji w Galaxy Note8 i iPhonie 7 Plus i 8 Plus, które posiadają takie rozwiązanie. Drugi obiektyw w tych smartfonach jest odpowiedzialny za generowanie rozmycia tła. Jednak jak pokazało Google w swoich najnowszych Pixelach, równie satysfakcjonujący efekt można uzyskać na smartfonie z pojedynczą kamerą. W tym przypadku za rozmycie tła odpowiedzialny jest software, a nie hardware.

W związku z powyższym Samsung planuje wprowadzić popularną funkcję również na Galaxy S8. Ma się to stać przy okazji następnej aktualizacji. Takie informacje podaje dział wsparcia Samsung Electronics. Można zatem przyjąć je za wiarygodne. Do tego czasu użytkownicy Galaxy S8 i S8+ mogą skorzystać z aplikacji do obróbki zdjęć, które oferują namiastkę nadchodzącej funkcji. Przykładem może być tu między innymi Snapseed.

źródło: gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x