Android 8.1 Oreo tuż za rogiem – Google oficjalnie potwierdza

Newsy

Google co roku zmienia swoje podejście do prezentowania i wydawania nowych wersji Androida. Nowości, które pojawiły się w Oreo, poznaliśmy na początku roku na Google I/O. Przez kolejne miesiące wydawane były wersje deweloperskie, aby w sierpniu poznać oficjalną nazwę systemu. Pixele i Nexusy otrzymały aktualizację, a w międzyczasie poznaliśmy nową generację urządzeń od Amerykanów. Niektórych zdziwił fakt, że Google nie zaprezentowało dedykowanego systemu dla nich. 

Okazuje się, że Amerykanie potrzebowali więcej czasu na przygotowanie Androida 8.1 Oreo. Firma oficjalnie potwierdziła, że niedługo wyda ten system w wersji deweloperskiej (MR1). Ma to nastąpić w ciągu kilku tygodni. Finalne wydanie nie zostało jeszcze zapowiedziane, ale to kwestia kilku miesięcy otwartych testów, aby wszyscy użytkownicy Pixeli mogli cieszyć się nowościami. Tych nie będzie wiele. Wiemy jedynie, że Google odblokuje swój autorski układ Pixel Visual Core – w ustawieniach deweloperskich dostępny będzie dedykowany przełącznik. W zeszłym roku smartfony Google’a z Androidem 7.1 Nougat były ponad innymi użytkownikami urządzeń z Androidem 7.0 Nougat za sprawą oficjalnego wsparcia dla skrótów aplikacji, okrągłych ikon i obsługi grafik poprzez klawiatury.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Zobacz też: Skoro Apple ma Face ID to Samsung też je chce

Google nie wspomina nic o Nexusach. Androida 8.1 Oreo otrzymają w pierwszej kolejności użytkownicy obu generacji Pixeli. Nie wiemy, czy Amerykanie nie wydadzą wersji deweloperskiej na starsze modele, czy też w ogóle zostaną pominięte w harmonogramie tej aktualizacji.

 

źródło: Droid-life, GSMArena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x