Hollywood blokuje aplikacje nawiązujące do znanych filmów

Aplikacje

Wytwórnie filmowe z Hollywood postanowiły rozpocząć wojnę z osobami, które tworzą aplikacje nawiązujące do znanych filmów. Sprawa zaczęła się od studia Warner Bros, które zgłosiło Google obecność w ich sklepie programu Hobbit 3D Wallpaper HD, którego autorzy nie posiadali licencji na wykorzystywanie grafik promujących ekranizację powieści Tolkiena.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Jak się okazało kolejne wytwórnie już stoją w kolejce po to by zgłosić następne aplikacje, które łamią w podobny sposób prawa autorskie (m.in. Marvel, Sony, Paramount, NBC Universal, Twentieth Century Fox). Według firmy zajmującej się monitorowaniem aplikacji pod kątem naruszeń praw autorskich (IP Lasso) okazało się, że spośród stu sprawdzonych programów, które nawiązywały do gali Oscarów, aż 90% naruszało prawa autorskie.

Dodatkowo Marc Miller z Motion Picture Association of America twierdzi, że jeszcze większym problemem są pozycje, które wyświetlają linki do materiałów naruszających prawa autorskie, które często zawierają złośliwy kod, bądź oferują materiał w bardzo niskiej jakości.

Źródło: dobreprogramy


Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.

Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x