Hollywood blokuje aplikacje nawiązujące do znanych filmów

Cezary Zapała Aplikacje 2013-03-02

Wytwórnie filmowe z Hollywood postanowiły rozpocząć wojnę z osobami, które tworzą aplikacje nawiązujące do znanych filmów. Sprawa zaczęła się od studia Warner Bros, które zgłosiło Google obecność w ich sklepie programu Hobbit 3D Wallpaper HD, którego autorzy nie posiadali licencji na wykorzystywanie grafik promujących ekranizację powieści Tolkiena.

Jak się okazało kolejne wytwórnie już stoją w kolejce po to by zgłosić następne aplikacje, które łamią w podobny sposób prawa autorskie (m.in. Marvel, Sony, Paramount, NBC Universal, Twentieth Century Fox). Według firmy zajmującej się monitorowaniem aplikacji pod kątem naruszeń praw autorskich (IP Lasso) okazało się, że spośród stu sprawdzonych programów, które nawiązywały do gali Oscarów, aż 90% naruszało prawa autorskie.

Dodatkowo Marc Miller z Motion Picture Association of America twierdzi, że jeszcze większym problemem są pozycje, które wyświetlają linki do materiałów naruszających prawa autorskie, które często zawierają złośliwy kod, bądź oferują materiał w bardzo niskiej jakości.

Źródło: dobreprogramy


Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.

 • drake29a

  Co do ochorny przed złośliwym oprogramowaniem, i matriałami słabej jakości, to jest to częściowo mydlenie oczu, częściowo bo faktycznie materiał mogą być słabej jakości, lub nieprofesjonalne aplikacje wadliwe.

  Głównie chodzi o prawa autorskie i posługiwanie się znakami towarowymi.

 • redlum

  Nie zapominajmy jak powstało Hollywood. Przemysł filmowy dobrze rozwijał się na wschodnim wybrzeżu. I oczywiście był dobrze opatentowany. Więc filmowcy jeździli kręcić filmy na zachodnie wybrzeże, gdzie za te patenty nie płacili. Dzisiaj się strony odwróciły i to oni ścigają innych.

 • MarcoFoxx

  Jeśli aplikacja jest darmowa i nie jest tworzona w celach komercyjnych to ja nie widzę problemu…..
  Mają darmową reklamę, w zasadzie to oni powinni płacić autorowi takiej apki 🙂x