Pokemon Go jest grą, o której słyszał każdy użytkownik smartfonów. Tytuł ten szybko wdarł się na nasze urządzenia mobilne 6 lipca 2016 roku. Sympatyczne stworki łapało tak wielu użytkowników, że serwery Niantic nie wytrzymywały. Start gry był bolesny i frustrujący dla graczy. Mimo to zeszłoroczne lato minęło pod znakiem ludzi biegających z wirtualnymi Pokeballami. Chociaż przez półtora roku aplikacja straciła wielu użytkowników, to wciąż korzysta z niej oddane grono fanów. W cieplejsze dni można ich poznać po kablach wystających z ubrań, które łączą powerbanka ze smartfonem.

Niantic stara się sukcesywnie wprowadzać aktualizacje do gry. Na początku roku pojawiła się druga generacja stworków, a w wakacje ruszył system rajdów. Teraz deweloper ma dla graczy kolejną niespodziankę. Już w Haloween zobaczymy trzecią generację pokemonów!

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

W zeszłym roku wydarzenie, jakie towarzyszyło przededniu Święta Zmarłych było mało atrakcyjne. Użytkownicy mogli cieszyć się łapaniem pokemonów duchów i im podobnych. „Event” ten nie przypadł mi do gustu. W tym roku będzie inaczej.

Strona The Silph Road znana jest z badania kodu w grze. Po każdej aktualizacji, która poprawia błędy, w Pokemon Go pojawiają się ukryte wersy, które świadczą o nadchodzących nowościach. Dzięki portalowi możemy zobaczyć ekran ładowania gry, który wskazuje, że w aplikacji zobaczymy nowe stworki. Są to: Dusclops, Shuppet, Banette, Duskull i Sableye, a towarzyszy im znany z pierwszej generacji Gengar. Spodziewamy się, że właśnie te pokemony pojawią się na specjalnym wydarzeniu związanym z Halloween.

Niestety najprawdopodobniej trzecia generacja pokemonów nie pojawi się od razu w całości. Na początek zostanie udostępnionych jedynie kilka stworków, które pasują do zbliżającego się święta.

źródło: phonearena
Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.