ZTE U9810 – Dwurdzeniowiec z 4GB RAM?

Herman Żatuchin Newsy 2013-03-01

Nie tak dawno słyszeliśmy o chińskim phablecie mającym aparat o rozdzielczości 32 MP, teraz ZTE chce zaskoczyć nas równie czymś niezwykłym.

Na poniższym zdjęciu z przecieku widać specyfikację nowego urządzenia. Smartfon ma obsługiwać aż pięć częstotliwości: GSM, WCDMA, TD-SCDMA, FDD-LTE i TD-LTE, posiadać 5-calowy ekran o rozdzielczości 720p, dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,7 GHz, 16GB pamięci wewnętrznej oraz 4 GB RAM, dwie kamery: tylną o rozdzielczości 13 MP i przednią – 1MP oraz wejście na kartę microSD. Zastosowanym systemem będzie Android 4.1.

Widzieliśmy już urządzenia z 2GB pamięci RAM, jednak po raz pierwszy słyszymy o zastosowaniu większej ilości. Oczywiście, te dane mogą być fałszywe, jednak jeśli nie są, to do jakich zadań miałby być przystosowany telefon, by w całości wykorzystać swój potencjał?

źródło: androidauthority.com  • coolos

   Tani serwer www 😉

  • czoppers

   Marketing, och ten marketing. Totalny bezsens, pierw niech zrobią system godny tyle ramu. No nie oszukujmy się, android nie wykorzystuje nawet 2gb, ba czasami ledwo daje rade zamulić 1gb. Miałoby to sens tylko wtedy gdyby wyszedł system desktopowy 54 bit, bo to tak jakby pakować ram przy windowsie 1.0. (pomijając jego maks. obsługiwaną ilość ramu)

   • czoppers

    64*

   • filo9011

    lajknąłbym ale coś łapki nie działają 🙂
    sądzę, że google będzie chciało zrobić z androida coś takiego jak ubuntu: masz fona a po zadokowaniu masz PC, a wtedy RAM się przyda 🙂

    • HHZ

     Niby tak, ale zawsze mogę sobie wrzucić ubuntu/”wyndows” i go „wyemulować” przez androidVNC.

     • czoppers

      Ale to nigdy nie będzie w pełni sprawne, przypomnijmy sobie dlaczego iphone odniósł sukces… Był reklamowany głownie tym że posiadał prawdziwy system operacyjny, przy konkurencyjnych systemach jak drętwy symbian oraz PalmOS, był to prawdziwy kombajn. Do dzisiaj widać różnice między iphonem a normalnym smartfonem. Iphone 3g przy dosyć słabej konfiguracji potrafił uruchomić takie gry jak BFBC2, gdzie jego procesor miał taktowanie ok 600 mHz, ram wynosił 128mb, a sam procesor nie obsługiwał OpenGL 2.0. To znak że da się zrobić porządny system przy słabej konfiguracji, bo nie oszukujmy się High Endy z Androidem mają dużo lepszą konfigurację, ale jednak słabą optymalizacje. Głównie przez Dalvika, powinni pomyśleć nad rozwiązaniem tego problemu, wtedy mogliby w pełni konkurować z iOS. Jednak sam dalej wierzę w Andka i życzę mu najlepszego, ale pakowanie takich podzespołów z systemem który tego nie wykorzysta, jest tylko typowym i podłym chwytem marketingowym. Oczywiście istnieje opcja kupienia go po to aby służył przez dłuższy czas, jednak teraz jest odczuwany gigantyczny postęp w segmencie smartfonów, iż prawdopodobnie zapomni się o tych modelach już po 2 latach użytkowania.

  • kubek88100

   2gb to już nie da się tego wykorzystać.Xperii Z przy normalnym użytkowaniu z 1.4gb wolnego zostaje :/

  • Misiek_ud

   Horatio Caine ma 8 GB i się nie chwali 😛  x