Razer chce stworzyć smartfona. O tym już mogliście przeczytać na naszym portalu. Adam przedstawił Wam plotki, które mówiły wprost – firma skupiająca się na produktach dla graczy, chce zaistnieć w branży mobilnej. Prawdopodobnie za kilka lub kilkanaście lat tak właśnie będzie wyglądał też rynek gier. Jednak nie wybiegajmy za daleko w przyszłość. Plotki okazały się faktem, gdyż amerykański producent oficjalnie zapowiedział konferencję, na której przedstawi telefon.

Wydarzenie odbędzie się 1 listopada, w Święto Zmarłych. Dla Amerykanów jest to również koniec Halloween, ale z zapowiedzi nie wskazuje na to, że Razer połączy te wydarzenia. Czym będzie ich smartfon? Na jego temat nic nie wiemy. Możemy jednak domniemywać, że będzie to urządzenie pracujące „w chmurze”, niczym Nextbit Robin. Tę firmę Amerykanie przejęli, podobnie jak Ouya. Obie marki łączy również fakt, że okazały się rynkową klapą. Koncept był dobry i bardzo możliwe, że Razer wykorzysta doświadczeń pracowników Nextbit i Ouya. Obraz i sterowanie grami przesyłane przez Internet to nic nowego. Jednak takim rozwiązaniem nikt na mobilnym rynku jeszcze nie zawojował.

Zobacz też: Czy połączenie Xiaomi i Apple może być dobre?

Jeśli smartfon od Razera będzie wyróżniał się wyłącznie budową na kształt kontrolera to najprawdopodobniej nie zdobędzie uznania na rynku. Pamiętacie Sony Ericssona Xperię Play? Japończycy nie bez powodu nie odważyli się kontynuować tej serii.

źródło: Phone Arena, Twitter