Nokia porzuca rozwój kamery OZO, szykują się zwolnienia

Newsy

Nokia (ta prawdziwa, nie od HMD Global) poinformowała o zaprzestaniu prac nad kamerą OZO VR. Kamera, która miała wstrząsnąć rynkiem VR, nie odniosła sukcesu.

Czym jest kamera OZO VR?

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Nokia OZO zadebiutowała pod koniec 2015 roku. Początkowo została wyceniona na 60 tysięcy dolarów, później cenę obniżono do jedynie 45 tysięcy. W momencie premiery kamera była dowodem na to, że Nokia świetnie radzi sobie bez działu mobilnego. Niestety, projekt nie wypalił. Nokia przyznaje, że rynek VR rozwija się wolniej, niż to pierwotnie zakładano.

Co dalej z Nokią?

 

Nokia Technologies nie jest tak wielką korporacją, jak mogłoby się to wydawać. W wyniku uśmiercenia kamery OZO pracę straci 310 osób, spośród raptem 1090 zatrudnionych. Prezes Nokii – Gregory Lee poinformował, że zwolnieni pracownicy mogą liczyć na wsparcie. Jaki kurs obierze firma? Priorytetem będzie zdrowie – wynika to głównie z wykupienia producenta tego typu sprzętu, firmy Withings.

Źródło: Nokia


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x