[Pobierz] AirPods i asystent głosowy od Google? Wystarczy jedna aplikacja

Łukasz Pająk Aplikacje 2017-10-11

W zeszłym roku Apple zaprezentowało bezprzewodowe słuchawki AirPods. Kosztują około 700 złotych. Nie jest to mała kwota, a do tego wiele osób zwraca uwagę na to jak łatwo można je zgubić. Amerykanie stworzyli aplikację, która pozwala na ich zlokalizowanie, ale to niewiele zmieniło. Premiera tego akcesorium była związana z faktem, że iPhone’y utraciły tradycyjne gniazda słuchawkowe Jack. Z AirPods możemy korzystać również poprzez połączenie ich z urządzeniami z Androidem. Teraz zyskują nową funkcjonalność.

Słuchawki od Apple zostały wyposażone w specjalne czujniki. Po ich podwójnym „stuknięciu” wysyłają one informację do podłączonego urządzenia o wykonanej akcji. W przypadku urządzeń od giganta z Cupertino ten gest oznaczał wywołanie asystenta głosowego Siri. Po sparowaniu AirPods z Androidem nic się nie działo. Do teraz, gdyż w sklepie Play pojawiła się aplikacja, która obsługuje możliwość wywołania asystenta głosowego. AirpodsForGA od DotArrow nie jest skomplikowanym w obsłudze programem. Wystarczy włączyć go i zablokować urządzenie, aby to wykrywało gesty wykonywane na AirPods. Autor uznał, że nie będą one wspierane, gdy smartfon lub tablet jest odblokowany.

Zobacz więcej: Co czeka czytniki linii papilarnych w Samsungach?

Aplikacja jest darmowa. Znajdziecie ją w Google Play pod tym linkiem: Klik! Użytkownicy chwalą sobie jej działanie, co potwierdzają wysokie oceny i komentarze w sklepie.

źródło: Android Police



 • Fox

  No tak, kwestia tylko ilu posiadaczy androida ma słuchawki od appla za 700zeta.
  Ci co mają andka to raczej świadomi konsumenci wprost przeciwnie do tych drugich którzy każdą kupę (nawet tą dosłowną) kupią za każde pieniądze aby miało znaczek ugryzionego jabłka.

  • Igor Jóżwiak

   Mam airpodsy i nie uważam że kupiłem gówno.Używam 5 se służbowo i 8 s + jako prywatny telefon.Kupiłem za swoją kasę, a znaczek jabłka mam w dupie.

  • Adrian Kijek

   Najlepiej jak sie wypowiada osoba ktora takich sluchawek pewnie nie widziala na oczy nie mowie juz o uzywaniu. W tych czasch nie jest to jakis majatek gdzie byle jakie beats kosztuja duzo wiecej a czy lepiej graja nie sadze. Sam nie uzywam ale kupiel w prezencie zonie i powiem ze jestem mile zaskoczony jakoscia i mobilnoscia. Sobie nie kupie bo malo slucham muzyki na sluchawkach i byl by to zbedny gadzet.



x