[Pobierz] AirPods i asystent głosowy od Google? Wystarczy jedna aplikacja

Aplikacje

W zeszłym roku Apple zaprezentowało bezprzewodowe słuchawki AirPods. Kosztują około 700 złotych. Nie jest to mała kwota, a do tego wiele osób zwraca uwagę na to jak łatwo można je zgubić. Amerykanie stworzyli aplikację, która pozwala na ich zlokalizowanie, ale to niewiele zmieniło. Premiera tego akcesorium była związana z faktem, że iPhone’y utraciły tradycyjne gniazda słuchawkowe Jack. Z AirPods możemy korzystać również poprzez połączenie ich z urządzeniami z Androidem. Teraz zyskują nową funkcjonalność.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Słuchawki od Apple zostały wyposażone w specjalne czujniki. Po ich podwójnym „stuknięciu” wysyłają one informację do podłączonego urządzenia o wykonanej akcji. W przypadku urządzeń od giganta z Cupertino ten gest oznaczał wywołanie asystenta głosowego Siri. Po sparowaniu AirPods z Androidem nic się nie działo. Do teraz, gdyż w sklepie Play pojawiła się aplikacja, która obsługuje możliwość wywołania asystenta głosowego. AirpodsForGA od DotArrow nie jest skomplikowanym w obsłudze programem. Wystarczy włączyć go i zablokować urządzenie, aby to wykrywało gesty wykonywane na AirPods. Autor uznał, że nie będą one wspierane, gdy smartfon lub tablet jest odblokowany.

Zobacz więcej: Co czeka czytniki linii papilarnych w Samsungach?

Aplikacja jest darmowa. Znajdziecie ją w Google Play pod tym linkiem: Klik! Użytkownicy chwalą sobie jej działanie, co potwierdzają wysokie oceny i komentarze w sklepie.

 

źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x