Dacia tylko wersje spalinowe

Moda na „elektryki”? Ta marka samochodów stawia na silniki spalinowe

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Motoryzacja

Podczas gdy kolejne koncerny ogłaszają planowane odejście od klasycznych silników, Dacia chce oferować tylko wersje spalinowe w swoich modelach. W ofercie marki pojawią się miękkie hybrydy, ale typowych elektryków nie ma co się spodziewać.

Dacia będzie oferować tylko wersje spalinowe popularnych modeli

fot. Dacia

Jak donosi portal francuskie.pl specjalizujący się w informacjach o francuskiej motoryzacji, nowa Dacia Duster nie będzie oferowana w wersji z napędem elektrycznym. Podobnie będzie w przypadku innych modeli tego producenta — Bigstera i Sandero. Dacia konsekwentnie realizuje swoją strategię oferowania aut z klasycznymi napędami, często proponując do tego fabryczną instalację LPG.

Skoro największe motoryzacyjne koncerny ogłaszają plany odejścia od silników spalinowych, nasuwa się pytanie, dlaczego Dacia postępuje inaczej. Odpowiedź jest jednak bardzo prosta. Obecnie auta z napędem elektrycznym są znacznie droższe od swoich odpowiedników wyposażonych w silniki benzynowe lub diesla. To nie podoba się klientom. Przynajmniej tym, którzy oczekują możliwie niskiej ceny samochodu, a Dacia jest znana właśnie z tego, że jej samochody są tanie. Nie znajdziemy w nich raczej przełomowych rozwiązań, technologicznych nowinek i luksusowych dodatków. Te samochody po prostu mają niskie ceny i jeżdżą. Dacia proponuje też swoim klientom fabryczne instalacje LPG, by mogli oni obniżyć koszty eksploatacji auta. Jeśli chodzi o spełnianie norm ekologicznych, Dacia chce sobie z tym poradzić za pomocą rozwiązań mikrohybrydowych.

Czytaj także: Nie panele fotowoltaiczne, a specjalny beton naładuje w przyszłości pojazdy elektryczne

W przypadku tej marki samochodów elektryczna rewolucja i tak może nastąpić. Jednak dopiero wtedy, gdy spadną koszty akumulatorów i auta z napędem elektrycznym będą mogły być oferowane w podobnych cenach, co te z silnikami spalinowymi. Póki co jest dostępna jedynie Dacia Spring, która swoją drogą jest najtańszym elektrycznym autem w Polsce.

źródło: francuskie.pl, zdjęcie główne: Dacia

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy