Pojawią się elektryczne auta od Xiaomi i takie rewelacje dziś ze sceny przekazał prezes firmy, czyli Lei Jun. Decyzja o wejściu na zupełnie nowy dla firmy rynek poprzedzona była miesiącami badań oraz rozważań, ale finalnie podjęto decyzję o dość odważnym kroku. W końcu mówimy tutaj o wejściu na rynek, który jest nie tylko wymagający, ale też pełen konkurencji.

Elektryczne auta od Xiaomi

Elektryczne auto Xiaomi

Powstała spółka zależna, której dyrektorem generalnym także został Lei Jun i to ona będzie zajmowała się elektrycznymi pojazdami. W ciągu najbliższych dziesięciu lat Xiaomi ma zamiar zainwestować w jej rozwój dziesięć miliardów dolarów. O pieniądze firma raczej nie musi się martwić, ponieważ już teraz jest trzecim największym producentem smartfonów na świecie. Do tego dochodzą jeszcze produkty Smart Home oraz usługi, które dostępne są w Chinach. Elektryczne auta od Xiaomi zapewne w pierwszej kolejności pojawią się właśnie w Państwie Środka, ale żadnych szczegółów na temat samochodów jeszcze nie poznaliśmy.

Inteligentne pojazdy elektryczne stanowią jedną z największych możliwości biznesowych w następnej dekadzie i stanowią pewny element inteligentnego życia. Wejście w ten biznes jest dla nas naturalnym wyborem, ponieważ rozszerzamy nasz ekosystem AIoT i spełniamy naszą misję, aby każdy na świecie mógł cieszyć się lepszym życiem dzięki innowacyjnej technologii.

Lei Jun, założyciel i dyrektor generalny Xiaomi

Zobacz też: Xiaomi Mi Mix Fold zaprezentowany – składany smartfon od Xiaomi w niskiej cenie.

Xiaomi ma spore szanse na sukces ze swoim nowym projektem. Ma już ogromną bazę oddanych fanów, a do tego dochodzi bardzo rozbudowany ekosystem. Takie połączenie może sprawić, że faktycznie elektryczna auta od Xiaomi będą sporym sukcesem w Chinach. Do tego dochodzi jeszcze zastosowanie samej technologii, którą Xiaomi wykorzystuje teraz przy produkcji swoich sprzętów i przeniesieniu jej do pojazdów EV. Teraz możemy tylko czekać na szczegóły tego, co firma chce dać swoim fanom.

Źródło: Xiaomi informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.