Czerwony samochód terenowy na czarnym podwyższeniu w ciemnym otoczeniu.

Nowy Nissan Qashqai już w Polsce. Znamy ceny i wersje wyposażenia

6 minut czytania
Komentarze

Dziś, tj. 9 sierpnia 2024 roku, oficjalnie debiutuje w polskiej ofercie japońskiej marki nowy, odświeżony Nissan Qashqai trzeciej generacji. Ile kosztuje? Jakie przygotowano wersje wyposażenia? Poniżej odpowiedzi.

Nowy Nissan Qashqai wchodzi do oferty importera w Polsce dosłownie dzień po imponującej premierze, którą marka i oficjalny dystrybutor samochodów Nissan w Polsce, firma Astara, zorganizowała na terenie Aeroklubu Warszawskiego. Zmiany w tym popularnym crossoverze są widoczne już na pierwszy rzut oka. To między innymi przeprojektowany znacznie pas przedni z nowym wzorem reflektorów LED, a także zmienione tylne lampy czy nowe wzory felg. Zacznijmy od wersji wyposażenia.

Czerwony samochód Nissan Qashqai na tle oświetlonej sceny.
Nowy Nissan Qashqai. Premiera w Polsce. Fot. Agnieszka Serafinowicz / Android.com.pl

Nowy Nissan Qashqai – wersje wyposażenia

Nowa odsłona japońskiego bestsellera, jednego z najpopularniejszych crossoverów w Europie debiutuje na polskim rynku w następujących wersjach wyposażenia:

  • Nissan Qashqai Acenta
  • Nissan Qashqai N-Connecta
  • Nissan Qashqai N- Design
  • Nissan Qashqai Tekna
  • Nissan Qashqai Tekna+

Zupełną nowością w gamie jest odmiana N-Design nieoferowana wcześniej. Zacznijmy jednak po kolei.

Czerwony samochód Nissan Qashqai na wystawie, widok z przodu.
Nowy Nissan Qashqai. Premiera w Polsce. Fot. Agnieszka Serafinowicz / Android.com.pl

Nowy Nissan Qashqai Acenta

W wersji podstawowej Acenta, jak w przypadku modelu sprzed liftingu, możemy liczyć m.in. na kamerę cofania czy automatyczną klimatyzację. Istotną zmianą w całej gamie, poczynając już od wersji podstawowej, jest przeprojektowany system inforozrywki z większym ekranem. Już w wersji Acenta centralny wyświetlacz mierzy 12,3 cala, a nie jak dotychczas 9 cali. W standardzie jest obsługa Android Auto, a także bezprzewodowy Apple CarPlay.

Jeżeli chodzi o układy napędowe, odmiana Acenta oferowana jest w trzech wariantach napędu opartego na 1,3-litrowym silniku benzynowym z układem miękkiej hybrydy. Nowością jest oferowanie podstawowej wersji również z napędem hybrydowym e-Power, w którym koła napędza jednostka elektryczna, a silnik spalinowy służy jedynie jako generator energii.

Niebieski samochód Nissan Qashqai zaprezentowany na wystawie, w tle grupa osób robiących zdjęcia.
Nowy Nissan Qashqai. Premiera w Polsce. Fot. Agnieszka Serafinowicz / Android.com.pl

Nowy Nissan Qashqai N-Connecta

Wyżej pozycjonowana odmiana N-Connecta zyskała po odświeżeniu modelu m.in. oferowany w standardzie pakiet zimowy z ogrzewaną przednią szybą, przednimi fotelami i kierownicą. Nowością w tej odmianie jest też pojawienie się zaawansowanego układu wspomagania kierowcy Nissan ProPilot Assist (dotychczas oferowanego w jeszcze wyższych wersjach). Kokpit tej odmiany wzbogacono również w ładowarkę indukcyjną do smartfonów czy relingi dachowe. Istotną nowością jest system inforozrywki z wbudowanymi usługami Google (Android Automotive OS). Dodatkowo ta odmiana zyskała system kamer 360 stopni z widokiem 3D uzupełniającym dotychczasowy widok z góry. W kokpicie mamy też oświetlenie nastrojowe z kilkunastoma kolorami do wyboru.

Odmiana N-Connecta dostępna jest w pięciu wersjach napędu. Oprócz czterech z wersji Acenta, mamy tu jeszcze możliwość wyboru auta z napędem 1.3 DIG-T z automatem XTronic przenoszącym moc 158 KM na obie osie pojazdu.

Czerwony samochód SUV na podwyższonej platformie, otoczony przez ludzi i elementy sceniczne z czerwonymi światłami.
Nowy Nissan Qashqai. Premiera w Polsce. Fot. Agnieszka Serafinowicz / Android.com.pl

Nowy Nissan Qashqai N-Design – tej wersji wcześniej nie było

Zupełnie nową, nieoferowaną wcześniej odmianą jest N-Design. Dolna część karoserii w tej odmianie jest lakierowana w kolorze nadwozia, we wnętrzu znajdziemy wykończenie z alcantary, a oprócz tego Nissan przygotował tylko dla tej odmiany nowy wzór 20-calowych obręczy kół ze stopów lekkich. W tej odmianie poszerzono gamę kolorów oświetlenia ambientowego wnętrza do 64 barw. W standardzie tej odmiany mamy też panoramiczny dach, czarne relingi dachowe i elementy dekoracyjne (zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz) w kolorze czarnym. Podobnie jak w przypadku odmiany N-Connecta również N-Design oferowany jest z wszystkimi pięcioma odmianami układu napędowego, jakie przygotowano dla odświeżonego Nissana Qashqai.

Czerwony samochód z nowoczesnym designem, podświetleniem LED i oponami Continental EcoContact 6.
Nowy Nissan Qashqai. Premiera w Polsce. Fot. Agnieszka Serafinowicz / Android.com.pl

Nowy Nissan Qashqai Tekna

W jeszcze bogatszej odmianie Tekna japoński crossover zyskuje w standardzie m.in. fotel kierowcy z elektroniczną regulacją oraz pamięcią ustawień. Ponadto kierowca w tej odmianie otrzymuje o jeden wyświetlacz więcej, oprócz centralnego ekranu multimediów oraz wirtualnych zegarów do jego dyspozycji jest czytelny, projekcyjny (obraz rzutowany na przednią szybę pojazdu) HUD (Head-Up Display). Odświeżona odmiana Tekna otrzymała też nową czarną tapicerkę z brązowymi wstawkami, czy elektryczne i bezdotykowe otwieranie klapy bagażnika. W standardzie mamy tu 19-calowe alufelgi. Ta odmiana, podobnie jak dwie poprzednie, dostępna jest ze wszystkimi pięcioma wersjami układu napędowego. Co ciekawe, wersja Tekna jest identycznie wyceniona jak N-Design.

Czerwony SUV stojący na wystawie, z ciemnym tłem i widzami w tle.
Nowy Nissan Qashqai. Premiera w Polsce. Fot. Agnieszka Serafinowicz / Android.com.pl

Nowy Nissan Qashqai Tekna+

Gamę unowocześnionego modelu Nissan Qashqai wieńczy topowa wersja wyposażeniowa Tekna+. Tutaj w standardzie mamy wnętrze wykończone alcantarą, ponadto przednie fotele są wyposażone w funkcję masażu. Auto w tej wersji jest osadzone na 20-calowych obręczach, ma również lakierowaną na czarno dolną część nadwozia. Ta najbogatsza wersja oferowana jest z czterema układami napędowymi, zrezygnowano z niej z najsłabszego wariantu miękkiej hybrydy 1.3 DIG-T 140 KM z manualną, sześciostopniową skrzynią biegów.

Czerwony SUV marki Nissan Qashqai w sali wystawowej.
Nowy Nissan Qashqai. Premiera w Polsce. Fot. Agnieszka Serafinowicz / Android.com.pl

Nowy Nissan Qashqai – ceny

Ile kosztuje odświeżony japoński crossover? Poniżej świeży, jeszcze ciepły cennik:

  • Nissan Qashqai Acenta:
    • DIG-T MHEV 140 KM 6 MT 2WD: 132 000 zł;
    • DIG-T MHEV 158 KM 6 MT 2WD: 136 300 zł;
    • DIG-T MHEV 158 KM XTronic 2WD: 146 300 zł;
    • e-Power 190 KM 2WD: 167 200 zł;
  • Nissan Qashqai N-Connecta:
    • DIG-T MHEV 140 KM 6 MT 2WD: 142 000 zł;
    • DIG-T MHEV 158 KM 6 MT 2WD: 146 300 zł;
    • DIG-T MHEV 158 KM XTronic 2WD: 156 300 zł;
    • DIG-T MHEV 158 KM XTronic 4WD: 163 900 zł;
    • e-Power 190 KM 2WD: 171 200 zł;
  • Nissan Qashqai N-Design:
    • DIG-T MHEV 140 KM 6 MT 2WD: 154 850 zł;
    • DIG-T MHEV 158 KM 6 MT 2WD: 159 150 zł;
    • DIG-T MHEV 158 KM XTronic 2WD: 170 550 zł;
    • DIG-T MHEV 158 KM XTronic 4WD: 178 150 zł;
    • e-Power 190 KM 2WD: 185 450 zł;
  • Nissan Qashqai Tekna:
    • DIG-T MHEV 140 KM 6 MT 2WD: 154 850 zł;
    • DIG-T MHEV 158 KM 6 MT 2WD: 159 150 zł;
    • DIG-T MHEV 158 KM XTronic 2WD: 170 550 zł;
    • DIG-T MHEV 158 KM XTronic 4WD: 178 150 zł;
    • e-Power 190 KM 2WD: 185 450 zł;
  • Nissan Qashqai Tekna+:
    • DIG-T MHEV 158 KM 6 MT 2WD: 166 650 zł;
    • DIG-T MHEV 158 KM XTronic 2WD: 178 350 zł;
    • DIG-T MHEV 158 KM XTronic 4WD: 185 950 zł;
    • e-Power 190 KM 2WD: 193 250 zł;
Czerwony samochód Nissan Qashqai na wystawie, widok z tyłu.
Nowy Nissan Qashqai. Premiera w Polsce. Fot. Agnieszka Serafinowicz / Android.com.pl

Nowy Nissan Qashqai – masz pytania? Zadaj je!

W tym miejscu chciałabym was zachęcić do zadawania nam pytań
dotyczących tego modelu. Nasza redakcja będzie jedną z pierwszych w Polsce, która otrzyma egzemplarz tego auta do jazd testowych, będziemy mieli zatem możliwość sprawdzenia dokładniej tego pojazdu i nakreślenia wam jego zalet i wad, jak również przedstawienia tego, co się zmieniło. Jeżeli jesteście zainteresowani sprawdzeniem czegoś konkretnego, dajcie znać w komentarzach.

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw