Samochody Tesla zaparkowane obok czerwonego słupa z logo Tesla.

Tesla pracuje nad nowymi elektrykami. W drodze robo-taksówka, van i tani model

2 minuty czytania
Komentarze

Nie od dziś wiemy, że Tesla stale rozwija swoją ofertę, a w planach Elona Muska i jego świty znajdują się naprawdę ekstrawaganckie projekty. Wszystko wskazuje na to, że aktualnie amerykańska marka pracuje nad dokładnie trzema nowymi elektrykami, a każdy z nich w pewnym sensie jest przełomowy.

Trzy nowe Tesle w planach Elona Muska

tesla jako taksówka w firmie itaxi
Fot. iTaxi / YouTube

Nie tak dawno informowaliśmy was o tym, że Tesla powiększy swoją gigafabrykę pod Berlinem. Takie ruchy same w sobie sugerują, że Elon Musk i jego najbliższe otoczenia nie ma zamiaru osiadać na laurach. Co więcej, raz na jakiś czas internet obiegają kolejne plotki dotyczące autonomicznych taksówek Tesli czy innych szalonych projektów.

Okazuje się, że duża część z nich najprawdopodobniej ma swoje pokrycie w rzeczywistych planach marki. W trakcie tegorocznego spotkania dla akcjonariuszy (Tesla Shareholder Meeting 2024) w trakcie jednej z prezentacji mogliśmy zobaczyć, nad jakimi projektami aktualnie pracuje amerykańska firma.

Oprócz znanych nam pojazdów takich jak Tesla Semi, czyli elektryczna ciężarówka na grafice pojawiły się aż trzy samochody skryte pod wirtualną kotarą. Po ujawnieniu tego slajdu prezentacji nie musieliśmy czekać długo, aby internet zapłonął.

Zdjęcie floty pojazdów elektrycznych, w tym samochodów i ciężarówki, z trzema pojazdami przykrytymi płachtami.
Fot. Tesla, zrzut ekranu

Na czym skupia się Tesla?

Fani marki Tesla momentalnie rozpoczęli małe śledztwo, którego wyniki absolutnie nie są zaskakujące. Zgodnie z wiadomościami, które są najczęściej powielane, popularna marka szykuje premiery, trzech dużych projektów:

  • Elektryczna autonomiczna robo-taksówka
  • Tani elektryk, którego cena wynosi około 25 tysięcy dolarów (100 tysięcy złotych)
  • Elektryczny Van (minibus)

O wszystkich trzech samochodach słyszeliśmy już niejednokrotnie, więc nie powinno nas dziwić, że Tesla powoli buduje szum medialny wokół każdego z nich. Z perspektywy przeciętnego fana motoryzacji z pewnością najwięcej emocji budzi tani elektryk, jednak równie interesująco zapowiada się projekt robo-taksówki.

Oczywiście nie wolno zapominać o długo wyczekiwanym vanie, który może mieć zastosowanie nie tylko przy pracach na budowie, ale również przewozie ludzi czy branży kurierskiej. Niestety na ten moment nie znamy szczegółów dotyczących potencjalnych zapowiedzi każdego z tych modeli.

Tymczasem jeśli interesujecie się nowymi technologiami w samochodach, zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem na temat bezprzewodowego Android Auto. Z kolei osoby, które lubią przeczesywać rynek używanych samochodów, mogą zerknąć na nasze zestawienie najlepszych aut dostępnych za kwotę do 20 tysięcy złotych.

Dziękujemy za lekturę! Jeśli masz dodatkowe 10 sekund, poświęć je na wypełnienie krótkiej ankiety. Twoja pomoc jest dla nas nieoceniona, ponieważ chcemy poznać preferencje Polaków w zakresie pracy z domu.

Źródło: The Verge, elektrowoz.pl. Zdjęcie otwierające: Iv-olga / Shutterstock

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw