Czerwony samochód Citroën C3 Aircross jedzie ulicą miasta, w tle budynki.
LOKOWANIE PRODUKTU: CITROEN

Citroen pokazał nowe wcielenia modelu C3. Elektryczna wersja już od 110 tysięcy złotych

3 minuty czytania
Komentarze

Citroen wprowadza na rynek dwa nowe modele, które mają zrewolucjonizować segment B: odświeżony Citroen C3 oraz jego elektryczny odpowiednik, czyli Citroen e-C3. Te nowe propozycje mają na celu dostarczenie klientom nie tylko większego komfortu i technologii, ale również nowoczesnych rozwiązań dostosowanych do wymagań współczesnego rynku motoryzacyjnego.

Oto Citroen C3 w nowym wydaniu

Model Citroen C3
Fot. Adam Drabik / Android.com.pl

Nasz redakcyjny kolega – Adam Drabik – niedawno na zaproszenie Citroena odwiedził Austrię, gdzie Stellantis (właściciel marki) przeprowadził konferencję prasową, a następnie zaprezentował dwa modele, które debiutują na polskim rynku.

PS. Materiał oznaczamy jako sponsorowany przez Citroen – producent opłacił wydarzenie, ale nie miał wpływu na treść artykułu.

Nowa wersja benzynowego Citroena C3 kontynuuje sukces swojego poprzednika, który od debiutu w 2016 roku sprzedał się w liczbie ponad 1,5 miliona egzemplarzy. Model ten wyróżnia się unikalnym designem, zwiększoną przestrzenią oraz zaawansowanymi technologiami, które sprawiają, że codzienne użytkowanie jest jeszcze bardziej przyjemne i wygodne.

Wśród nowości znajdziemy system zawieszenia Advanced Comfort oraz nowoczesną deskę rozdzielczą C-Zen lounge, które razem z wygodnymi fotelami zapewniają najwyższy poziom komfortu jazdy. Cena nowego modelu C3 zaczyna się od 71 250 zł, co czyni go atrakcyjnym wyborem w swoim segmencie​​.

Spalinowa wersja w podstawowej wersji oferuje 1,2-litrowy silnik benzynowy Turbo o mocy 100 KM, zestawiony z 6-biegową manualną skrzynią biegów. Pierwsze samochody z tej linii będą dostępne w Polsce już latem tego roku.

Elektryczna wersja C3 również daje radę

Model Citroen E-C3
Fot. Adam Drabik / Android.com.pl

W trakcie eventu w Austrii Adam Drabik miał również okazję bliżej przyjrzeć się elektrycznemu odpowiednikowi modelu C3. Mowa tu oczywiście o Citroenie e-C3, czyli pierwszym w pełni elektrycznym samochodzie marki dostępnym w przystępnej cenie na rynku europejskim.

Ten model oferuje zasięg do 320 km na jednym ładowaniu, co jest wynikiem konkurencyjnym wśród elektrycznych hatchbacków segmentu B. Nowy e-C3 jest dostępny w dwóch wersjach wyposażenia (You i Max) i ma na celu ułatwienie dostępu do mobilności elektrycznej dzięki atrakcyjnym rozwiązaniom finansowym, umożliwiającym użytkowanie samochodu już od 399 zł miesięcznie.

Model ten charakteryzuje się również bogatym wyposażeniem standardowym, obejmującym m.in. reflektory LED oraz zaawansowane technologie na pokładzie​​. Cena tego pojazdu rozpoczyna się natomiast od 110 650 zł.

Silnik o mocy 83 kW (113 KM) i w pełni automatyczna skrzynia biegów zapewniają przyspieszenie od 0 do 100 km/h w około 11 sekund, natomiast prędkość maksymalna wynosi 135 km/h. Oznacza to, że nowy e-C3 zapewnia moc i osiągi wystarczające do codziennej jazdy i poruszania się w ruchu ulicznym, zwłaszcza w środowisku miejskim i podmiejskim.

Fragment komunikatu Citroena

Dalsza część materiału znajduje się pod wideo

Oba zaprezentowane wyżej modele są odpowiedzią Citroena na rosnące zapotrzebowanie na bardziej komfortowe, przestronne i nowoczesne samochody w przystępnych cenach. Thierry Koskas, dyrektor generalny marki, podkreśla, że jej celem jest dostarczanie pojazdów, które spełniają zmieniające się oczekiwania klientów, zwłaszcza w kontekście rosnącej popularności pojazdów elektrycznych. Dzięki temu Citroen e-C3 ma szansę stać się istotnym graczem na rynku europejskim, oferując bezemisyjną mobilność w przystępnej cenie​.

Przeczytałeś wszystko? To wspaniale! Dziękujemy! Teraz prosimy cię o poświęcenie jeszcze 10 sekund na wypełnienie krótkiej ankiety. Twoja pomoc jest dla nas nieoceniona, ponieważ badamy metody, jakimi Polacy walczą z upalną pogodą.

Źródło: Opracowanie własne. Zdjęcie otwierające: Stellantis / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Lokowanie produktu: Citroen

Motyw