Biały nowoczesny samochód SUV z przeszklonym dachem i przyciemnianymi szybami.

Kolejny tani elektryk z Chin dostępny w Polsce. Nowoczesny SUV w zaskakująco dobrej cenie

2 minuty czytania
Komentarze

Polski rynek elektromobilności stale się rozwija, co doskonale widać na przykładzie kolejnych aut elektrycznych, które trafiają do garaży kierowców nad Wisłą. W związku z tym każdy kolejny tani elektryk powinien cieszyć się sporym zainteresowaniem – szczególnie wśród osób, które dysponują ograniczonym budżetem, jednak chciałyby przesiąść się z samochodów spalinowych do elektrycznych.

Skyworth K to nowy tani elektryk, który chce podbić polski rynek

Skyworth K to nowy tani elektryk, który chce podbić polski rynek. Granatowy SUV zaparkowany na drodze przybarierce.
Fot. Skyworth / materiały prasowe

Dla niektórych może być to zabawne, jednak holding Skyworth, który zajmuje się między innymi produkcją telewizorów oraz smartfonów wprowadził na polski rynek… nowy samochód elektryczny. Chińska marka zaprezentowała model Skyworth K, który został stworzony we współpracy ze znanym nam Skywell.

Jak łatwo się domyślić, chiński tani elektryk łączy kilka podstawowych dla tego segmentu cech. Przede wszystkim na pierwszy rzut oka prezentuje się bardzo luksusowo oraz nowocześnie. Po drugie inżynierowie wyposażyli go w całkiem imponującą baterię oraz mocne silniki. Nie zapominajmy również o cenie podstawowej wersji SUV-a, która dla pierwszych stu klientów z polski wynosi 169 900 złotych (standardowo jest to 199 900 złotych).

Omawiany właśnie model może pochwalić się akumulatorem litowo–żelazowo–fosforowym o pojemności 86 kWh. Taki układ przekłada się na średni zasięg wynoszący około 489 kilometrów na jednym ładowaniu. Dodatkowo Skyworth podkreśla, że szybkie naładowanie samochodu zajmie kierowcom co najwyżej 30 minut.

Co jeszcze potrafi i oferuje Skyworth K?

Wnętrze luksusowego samochodu z brązowymi, skórzanymi fotelami i panoramicznym dachem.
Fot. Skyworth / materiały prasowe

Pamiętajmy jednak, że w Polsce segment tanich, a jednocześnie nowoczesnych elektryków jest całkiem obszerny. Co prawda za takim stanem rzeczy stoją głównie Chińczycy, jednak nie zmienia to faktu, że Skyworth K powinien się czymś wyróżniać spośród tłumu podobnych aut.

W związku z tym inżynierowie wyposażyli SUV-a w silnik o mocy 150 kW (204 KM). Aby rozpędzić ten gabarytowy pojazd od zera do setki, potrzebujemy 7,9 sekundy. Skyworth reklamuje swojego elektryka jako luksusową opcję, która poradzi sobie zarówno w mieście, jak i poza nim.

Niestety Chińczycy weszli na polski rynek tak gwałtownie, że na ich stronie zabrakło na razie informacji między innymi dotyczących tego, gdzie naprawimy Skyworth K w przypadku awarii lub większej usterki.

Dotarłeś do końca? Dziękujemy! Poświęcisz jeszcze 10 sekund na udział w naszej ankiecie? Twoja opinia jest dla nas niezwykle ważna, bo pozwoli nam poznać preferencje Polaków w zakresie pracy z domu.

Źródło: elektrowoz.pl. Zdjęcie otwierające: Skyworth / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw