tesla jako taksówka w firmie itaxi

Zamawiasz taksówkę, przyjeżdża Tesla. Jedna z firm przewozowych stawia na elektryfikację

2 minuty czytania
Komentarze

Tesla jako taksówka to propozycja od iTaxi. Firma ogłosiła nowości: pierwszą jest rebranding, drugą stanowi z kolei elektryfikacja floty. Na ulicach Warszawy pojawiły się już pierwsze Tesle Model Y o wyglądzie zgodnym z aktualną identyfikacją iTaxi.

Tesla jako taksówka na ulicach Warszawy

tesla jako taksówka w firmie itaxi - ładowanie pojazdu
Fot. iTaxi / YouTube

Firma iTaxi postanowiła, że do 2030 roku 80% jej floty będą stanowić samochody elektryczne. Jeszcze w 2024 roku co 10 auto ze wspomnianym szyldem ma być „elektrykiem”. Pierwsze kroki w kierunku osiągnięcia tego celu już zostały poczynione.

Na ulice Warszawy wyjechały pierwsze Tesle Model Y brandowane nowymi elementami komunikacji wizualnej marki. iTaxi twierdzi, że pojazdy elektryczne doskonale odpowiadają na potrzeby branży taksówkarskiej, gdyż wspierają ekologiczne i zrównoważone podejście do transportu.

Elektryfikacja floty jest z naszej perspektywy bardzo naturalnym i potrzebnym kierunkiem, który zapewnia komfort na wielu płaszczyznach – z jednej strony to większy komfort dla nas w zakresie działań prośrodowiskowych, z uwagi na zmniejszenie emisyjności. Z drugiej także dla klientów ceniących sobie dbałość o planetę i sprawdzoną jakość.

Renata Bardecka, CEO iTaxi

Dalsza część materiału znajduje się pod wideo.

Niektórzy mogą się jednak zastanawiać, dlaczego iTaxi postawiło właśnie na Teslę.

Wybór aut nie jest przecież przypadkowy – bierzemy przykład z doświadczenia światowych benchmarków w zakresie elektryfikacji – Norwegii, Danii, Holandii czy Szwecji, gdzie Tesle są nie tylko najpopularniejszymi markami elektryków, ale i świetnie sprawdzają się w roli taksówek już od lat.

Renata Bardecka, CEO iTaxi

Aplikacja iTaxi w nowej odsłonie

itaxi aplikacja
Fot. iTaxi / YouTube

Rebranding w iTaxi objął także aplikację mobilną przewoźnika. Firma twierdzi, że program dopełnia zmianę, lepiej dopasowując się do indywidualnego „ja” pasażera. Aplikacja umożliwia zamówienie przejazdu, wybranie metody płatności oraz oszacowanie, ile czasu zajmie podróż.

Jeśli jednak wolicie sami prowadzić samochód, przyda wam się znajomość kontrolek w samochodzie oraz wiedza, jaką darmową nawigację na telefon wybrać. Wszystkiego dowiecie się z podlinkowanych tekstów.

Przeczytałeś wszystko? To wspaniale! Dziękujemy! Teraz prosimy cię o poświęcenie jeszcze 10 sekund na wypełnienie krótkiej ankiety. Twoja pomoc jest dla nas nieoceniona, ponieważ badamy metody, jakimi Polacy walczą z upalną pogodą.

Źródło: iTaxi/informacja prasowa. Zdjęcie otwierające: iTaxi / YouTube

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw