ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Jak podnieść moc silnika i zasięg baterii jednym kliknięciem? Porsche ponownie pokazuje zalety aktualizacji

Autor: Borys Francuz Kategoria: Motoryzacja

Samochody elektryczne już na dobre zawładnęły rynkiem motoryzacyjnym. Na ulicach z tygodnia na tydzień pojawia się coraz więcej „elektryków”. Pomimo wielu głosów rozczarowania takim stanem rzeczy ciężko zaprzeczyć, że ekologiczniejsze odpowiedniki klasycznych pojazdów mają całą masę zalet. Jedną z nich jest możliwość podkręcania osiągów za pomocą jednego kliknięcia — właśnie udowodniło to Porsche.

Porsche Taycan z nową aktualizacją — wzrasta moc silnika i zasięg baterii

Porsche Taycan z nową aktualizacją — wzrasta moc silnika i zasięg baterii

Jeśli na bieżąco śledzicie branżę motoryzacyjną, na pewno wiecie, że Tesla słynie z przeprowadzania słynnych już aktualizacji systemu. Pobierając nowe pliki do głównego komputera pokładowego, nasz samochód może momentalnie stać się szybszy, bezpieczniejszy czy też wytrzymalszy. W przypadku firmy Elona Muska spotykamy się także z aktualizacjami, które usuwają niektóre z opcji. W lutym okazało się, że Tesla musi wycofać update, pozwalający na zmianę dźwięku klasycznego klaksonu na, chociażby odgłosy zwierząt czy dolnej części pleców (tak, to prawda).

Niemniej skupmy się na zaletach zdalnych aktualizacji — portal The Drive poinformował, że posiadacze samochodów elektrycznych Porsche Taycan będą mogli w najbliższych dniach pobrać nowe pliki, które znacząco wpłyną na osiągi pojazdu. Cały udpate jest całkowicie darmowy oraz trafi do każdego egzemplarza wyprodukowanego w latach 2020-2022. Najbardziej imponujące wydaje się zwiększenie dystansu, który przy pełnym naładowaniu może przejechać samochód. Teraz będzie to aż o 50 kilometrów więcej!

Podrasowaniu ulegną także inne parametry. Najbardziej odczują to posiadacze „starszych” Taycanów. Samochody wyprodukowane w 2020 roku będą od teraz działać tak wydajnie jak te, które dopiero co zjechały z linii produkcyjnej. Poza aspektami wpływającymi bezpośrednio na jazdę jak prędkość czy zasięg aktualizacja dotyczy także systemu informacyjno-rozrywkowego.

Po pobraniu nowych plików komputer pokładowy będzie lepiej przetwarzać informacje, co przełoży się na szybsze uruchamianie poszczególnych funkcji oraz czas reakcji systemu. Do tego wszystkiego należy dołożyć kilka mniejszych usprawnień w działaniu map, Android Auto i Apple CarPlay.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy