ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Chevrolet prezentuje elektryczną wersję modelu Blazer!

Autor: Borys Francuz Kategoria: Motoryzacja

Modele elektryczne podbijają rynek wzdłuż i wszerz. Takie zdanie w 2022 roku zrobi wrażenie tylko i wyłącznie na osobach wybudzonych z wieloletniej śpiączki. Najnowszym przejawem elektryfikacji branży motoryzacyjnej jest Chevrolet, który zaprezentował dziś nowy model Blazer.

Elektryczny Chevrolet Blazer zmierza na rynek

Elektryczny Chevrolet Blazer zmierza na rynek

Jedna z najpopularniejszych marek należących do koncernu General Motors, czyli Chevrolet kontynuuje swoje elektryczne zapędy. Tym razem Amerykanie zaprezentowali model Blazer, który na rynku pojawi się latem przyszłego roku. Imponujący SUV w założeniu ma być niedrogą opcją dla wszystkich kierowców, którzy mają okrojony budżet, ale marzą o solidnym i gabarytowym samochodzie elektrycznym. Cechą charakterystyczną nowego Blazera będzie natomiast szybkie ładowanie. Zgodnie z zapowiedziami Chevroleta dziesięciominutowe uzupełnianie baterii sprawi, że pojazd będzie w stanie pokonać aż 125 kilometrów.

W przypadku pełnego naładowania Blazer (w najwyższej wersji wyposażenia) zaoferuje nam zasięg równy około 515 kilometrom. Ta sama konfiguracja składa się także z nowoczesnych silników elektrycznych, które są w stanie wygenerować moc 557 koni mechanicznych. Rozpędzenie SUV-a od zera do setki zajmie nam natomiast około cztery sekundy. W przypadku tańszych wersji Blazera okrojony zostanie między innymi akumulator. Najbardziej podstawową opcję inżynierowie wyposażyli w baterię pozwalającą przejechać 300 kilometrów na jednym ładowaniu.

Pod względem wyglądu nowy Chevrolet Blazer niczym nie odbiega od swoich bezpośrednich konkurentów. Agresywna i futurystyczna linia połączona z solidnym wykonaniem sprawiają, że samochód może stać się bardzo dobrą propozycją dla osób, które nie chciałyby wydawać całego majątku na elektrycznego SUV-a. No właśnie — ile będzie kosztować fabrycznie nowy Blazer? W zależności od wyposażenia pojazdu ceny znacząco się różnią. Najtańsza opcja to wydatek rzędu 44 995 dolarów, czyli około 210 000 złotych. W przypadku najdroższego zestawu kwota zwiększa się do 65 995 dolarów (307 000 złotych). Niektóre z opcji wyposażenia pojawią się na rynku dopiero w 2024 roku, ale pierwszych Blazerów należy wypatrywać już latem przyszłego roku.

Źródło: Engadget

    Sprawdź najnowsze wpisy