ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Elektryczny Hummer z problemami — General Motors mierzy się z rzeczywistością

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Motoryzacja

Hummer EV został ogłoszony już kilka miesięcy temu. Firma produkuje tylko 12 sztuk dziennie, co jest strasznie małą liczbą, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że przed premierą do firmy wpłynęło prawie 80 tysięcy zamówień.

Hummer z problemami!

General Motors rozpoczęło już dostarczanie swoich pierwszych elektrycznych Hummerów do klientów. Niestety, firma podobno produkuje tylko około 12 ogromnych ciężarówek elektrycznych dziennie, według The Wall Street Journal. To strasznie wolne tempo, nawet w porównaniu z liczbą elektrycznych pojazdów produkowanych przez innych producentów samochodów: Dziennik podaje, że Ford produkuje około 150 sztuk F-150 Lighting dziennie, podczas gdy dane produkcyjne Rivian Q1 wskazują, że wytwarza od 30 do 40 EV dziennie. Kolejnym ciosem dla klientów jest podwyżka cenny nowego Hummera. Cena wzrosła o 6250 USD, czyli w przeliczeniu blisko 29 tysięcy złotych. Firma argumentuję podwyżkę wyższymi cenami części, technologii i logistyki.

Klienci GM wciąż czekają

The GMC HUMMER EV SUV completes the HUMMER EV family and features a 126.7-inch wheelbase for tight proportions and a maneuverable body, providing remarkable on- and off-road capability.

Około 80 000 osób zapisało się na listę oczekujących nowego Hummera. Jeśli policzmy, że firma produkuje 12 samochodów dziennie i weźmiemy to za pewnik, to ostatni na liście będą musieli czekać okolo 17 lat na swój samochód, co jest absurdalne. GM planuje „drastycznie zwiększyć” tempo produkcji jeszcze w tym roku. Zwiększenie produkcji będzie możliwe dzięki planowanemu otwarci fabryki produkującej baterie, te ma znaleźć się w Ohio. To prowadzi do wniosku, że Hummer tak wolno schodzi z linii produkcyjnej, bo GM ma problemy z bateriami.

Problemy nie tylko w GM

elektryczny Hummer
Fot. The Verge

Produkcja pojazdów była szczególnie trudna dla wszystkich w ciągu ostatnich kilku lat, ponieważ braki chipów prowadziły do ​​opóźnień, spowolnienia produkcji, a nawet do wypuszczania pojazdów z fabryk, które nie mają niektórych funkcji. Mimo wszystko to niepokojące, że General Motors tak powolnie działa z nowym Hummerem. Dlaczego? Ponieważ firma ogłosiła ogromną liczbę nadchodzących pojazdów elektrycznych, w tym kolejną ciężarówkę, Silverado EV, dwa SUV-y i zupełnie nową markę samochodów elektrycznych. GM pracuje również nad elektrycznymi samochodami dostawczymi. Kilka z tych projektów opiera się na tej samej konstrukcji akumulatora Ultium, co Hummer, więc klienci mogą być pełni obaw.

Źródło: wsj.com

Sprawdź najnowsze wpisy