ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

LG wchodzi na rynek samochodów elektrycznych – pierwszym krokiem stacje ładujące

Autor: Borys Francuz Kategoria: Motoryzacja

LG to firma, która w pierwszym kojarzy nam się z elektroniką użytkową. Rzadko kiedy udaje nam się znaleźć jakiekolwiek połączenie LG z modnymi ostatnio samochodami elektrycznymi. Jak się okazuje, już wkrótce może się to całkowicie zmienić. Południowokoreańskie przedsiębiorstwo ma w tej kwestii bardzo ambitne plany.

LG otwiera się na nową gałąź branży elektronicznej

LG otwiera się na nową gałąź branży elektronicznej

Samochody elektryczne w ostatnich latach stały się niezwykle popularne. Ich sława jest tak przytłaczająca, że do branży powoli wchodzą nawet firmy wcześniej w żaden sposób niezwiązane z motoryzacją. Jednym z najnowszych przykładów tego trendu jest Sony Honda Mobility. Japońska firma powstała dzięki współpracy dwóch tytułowych marek. Jak się okazuje producent konsol PlayStation, nie jest jednym przedsiębiorstwem, które rozpoczęło romans z pojazdami elektrycznymi.

Do bardzo ciekawego wydarzenia doszło w Korei Południowej. LG znane nam przede wszystkim z produkcji telewizorów, smartfonów czy laptopów już wkrótce wejdzie na całkowicie nowy dla siebie rynek. Koreańczycy właśnie przejęli firmę AppleMango, która tworzy stacje ładujące dla samochodów elektrycznych. LG chce znacznie rozwinąć system uzupełniania baterii w pojazdach oraz także same stacje. W grę wchodzą tu między innymi wodoodporne ekrany, które wyświetlają interfejs chargerów.

Co ciekawe w przypadku LG otwarcie się na ładowanie samochodów elektrycznych nastąpiło tuż po ugruntowaniu swojej pozycji w branży mobilności elektrycznej. Koreańczycy od lat pomagają zewnętrznym firmom przy opracowywaniu silników elektrycznych, kokpitów samochodowych oraz wewnętrznych systemów.

Linia produkcyjna specjalnych ładowarek autorstwa LG uruchomi się do końca 2022 roku w Digital Parku w Korei Południowej. Zgodnie z wizją firmy produkty mają być dostępna dla wszystkich użytkowników samochodów elektrycznych — zarówno tych prywatnych jak i komercyjnych. Co ciekawe wspomniane wyżej AppleMango zostało założone zaledwie trzy lata temu. Do jednego z największych sukcesów firmy należy opracowanie rewolucyjnej smukłej ładowarki. Powołując się na najnowsze raporty LG nabyło 60 procent udziałów w AppleMango. Pozostałe 40 procent rozkłada się na GS Energy (34 procent) oraz GS Neotek (6 procent).

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy