ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

884 konie mechaniczne w elektryku? Polestar 5 zapowiada się potężnie!

Autor: Borys Francuz Kategoria: Motoryzacja

Polestar na rynku samochodów elektrycznych funkcjonuje od niedawna, ale wraz z upływem kolejnych lat szwedzka firma nabiera coraz więcej wiatru w żagle. Przejaw tego mogliśmy zaobserwować przy okazji jednego z ostatnich wydarzeń w Anglii. Producent zaprezentował tam model „5”, który oferuje ogromne osiągi.

Zapnijcie pasy — oto Polestar 5

Zapnijcie pasy — oto Polestar 5

Niedawno rozpoczęła się impreza Goodwood Festival of Speed. Cykliczne wydarzenie jak co roku odbywa się w Anglii, a w trakcie jego trwania dowiadujemy się kolejnych informacji dotyczących branży motoryzacyjnej. Aktualnie tematem numer jeden jest zdecydowanie Polestar 5, którego prototyp pojawił się w hrabstwie West Sussex. Sportowy samochód elektryczny zachwyca nie tylko swoim wyglądem, ale także osiągami, które generuje.

Inżynierowie Polestar oznajmili, że ich najnowszy projekt ma przede wszystkim gwarantować potężne wrażenia z jazdy. Model „5” został opracowany w szwedzkich fabrykach, gdzie stworzono konfiguracje składającą się z dwóch silników elektrycznych, które łącznie generują moc 884 koni mechanicznych oraz 900 niutonometrów momentu obrotowego. Ciężko ukryć, że tak okazałe liczby muszą robić wrażenia także na zwolennikach „klasycznych” silników spalinowych. Jörg Brandscheid — kierownik działu badań w Polestar powiedział:

Układ napędowy, nad którym pracujemy, wyznaczy nowe standardy dla naszej firmy oraz naszych samochodów sportowych. Gdy połączymy lekkość platformy z bardzo wydajnym i zaawansowanym silnikiem elektrycznym, pojawią się przed nami oszałamiające rezultaty.

Jörg Brandscheid

Zaprezentowany właśnie samochód jako projekt pojawił się już w 2020 roku. Po dwóch latach stałego rozwoju Polestar ma zamiar wprowadzić model „5” na rynek w 2024 roku. Wydarzy się to po debiutach dwóch SUV-ów w ciągu najbliższych miesięcy. Mowa tu o modelach „3” oraz „4”. Po tak znacznym poszerzeniu swojej oferty szwedzka firma motoryzacyjna chce stać się godnym rywalem dla największego na świecie producenta samochodów elektrycznych, czyli Tesli. Co ciekawe podczas trwającego jeszcze Goodwood Festival of Speed ma pojawić się jeszcze wiele zapowiedzi związanych z Polestar oraz jego nadchodzącymi projektami.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy