ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Sony Honda Mobility — oto wspólny nowy twór samochodowo-technologiczny

Autor: Borys Francuz Kategoria: Motoryzacja

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy Was o tym, że Honda oraz Sony mają w planach stworzyć całkowicie nową firmę, która będzie zajmować się produkcją samochodów elektrycznych. Jak się okazało, całe przedsięwzięcie udało się sfinalizować dzisiaj. Oznacza to, że na rynku motoryzacyjnym właśnie pojawił się nowy gracz, który ma spore ambicje.

Nazwa niezbyt kreatywna, ale za to plany ambitne! Oto Sony Honda Mobility

Nazwa niezbyt kreatywna, ale za to plany ambitne! Oto Sony Honda Mobility

Tajemnicą nie jest, że od wielu miesięcy Honda oraz Sony współpracują ze sobą w celu stworzenia nowej firmy. Ostatecznie starania obu stron doprowadziły do tego, że dziś w Japonii zarejestrowano nowego producenta samochodów elektrycznych. Firma Sony Honda Mobility powstała w Tokio a wszelkie formalności związane z powołaniem do życia tak ogromnego przedsiębiorstwa zamkną się do końca 2022 roku. Trzy lata później firma rozpocznie produkcję pojazdów z napędem elektrycznym.

Ważną informacją jest równy udział Hondy i Sony w nowe przedsiębiorstwo. Zarówno producent elektroniki jak i samochodów posiadają po 50% praw do marki. Partnerstwo obu stron ma wykorzystać doświadczenie Sony w tworzeniu mobilnych platform technologicznych oraz jakość Hondy w produkowaniu pojazdów elektrycznych. W rezultacie połączenie tych dwóch wydawałoby się różnych dziedzin życia, sprawia, że na rynku motoryzacyjnym pojawiło się Sony Honda Mobility.

Samochody stworzone przez nową firmę mają cechować się bezpieczeństwem, zdolnością adaptacji do warunków oraz połączeniem rozrywki i informacji. Poza nowym przedsięwzięciem Honda ma zamiar znacznie rozwinąć swoją flotę pojazdów elektrycznych. Japończycy chcą, aby do 2040 roku cała oferta ich firmy stanowiła tylko i wyłącznie samochody z napędem elektrycznym. W rozwoju tego projektu ma pomóc między innymi inwestycja aż 40 miliardów dolarów! Tak ogromne pieniądze przełożą się na dodanie 30 nowych pojazdów elektrycznych do oferty Hondy zaledwie w osiem lat.

Wracając jednak do Sony Honda Mobility — dwoma najważniejszymi reprezentantami firmy są na ten moment Yasuhide Mizuno pracujący na co dzień w Hondzie oraz jego kolega po fachu z Sony — Izumi Kawanishi. To właśnie obaj panowie będą w najbliższych latach informować nas o planach przedsiębiorstwa oraz ich projektach.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy