ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

General Motors konsekwentnie stawia na modele elektryczne — oto Buick Wildcat

Autor: Borys Francuz Kategoria: Motoryzacja

General Motors to koncern, który od wielu lat elektryfikuje swoją ofertę. W ciągu ostatnich miesięcy zdążyliśmy zapoznać się z elektrycznymi Chevroletami czy Cadillacami. Dziś do tego grona dołącza model Wildcat od marki Buick. Pierwsza wersja tego pojazdu na rynku zadebiutowała jeszcze w latach 60′ ubiegłego wieku.

Elektryczny Buick Wildcat od General Motors nadchodzi!

Elektryczny Buick Wildcat od General Motors nadchodzi!

Buick, czyli klasyczna amerykańska marka samochodów należąca do koncernu General Motors zaprezentowała swój najnowszy produkt. Jest to w pełni elektryczny model Wildcat, który łączy klasykę z przyszłością. Producent zapowiedział, że nowy Buick pojawi się na rynku w 2024 roku i będzie kolejnym etapem elektryfikowania oferty przedsiębiorstwa z Detriot. Zapowiedź powstania nowego modelu Wildcat została udostępniona na platformie YouTube. Film możecie znaleźć poniżej.

Już na pierwszy rzut oka widać, że wizualnie inżynierowie i projektanci z Buick postawili na znane już nam kształty. Bryła samochodu jest stosunkowo ostra i agresywna, co wydaje się być dosyć modne w ostatnich czasach. Wystarczy spojrzeć, chociażby na Cybertrucka od Tesli. Niemniej w przypadku Wildcata najciekawsze rzeczy znajdziemy wewnątrz pojazdu.

Jak na samochód elektryczny przystało, jest on aż po brzegi wypchany różnymi ciekawymi funkcjami. Kierowca oraz pasażerowie do swojej dyspozycji dostaną fotele masujące czy nawet zestaw specjalnych zapachów, które mogę delikatnie rozpylać się po kabinie. W środku samochodu duże wrażenie może robić na nas kokpit oraz kierownica, która jest wyraźnie wzorowana na starszych amerykańskich modelach.

Elektryczny Buick Wildcat od General Motors nadchodzi!

W związku z tym, że elektryczny Wildcat to wciąż model koncepcyjny Buick nie podał nam żadnych szczegółów dotyczących osiągów pojazdu. Pierwsze elektryczny samochód tej marki również ma pojawić się na rynku w 2024 roku. Będzie to SUV Electra, który został zapowiedziany już kilka miesięcy temu.

Oba nadchodzące modele są wypadkową planu General Motors. Amerykański koncern zapowiedział, że do 2035 roku zrezygnuje z produkcji samochodów z napędem spalinowym. Do tego czasu przedsiębiorstwo chce znacząco zelektryfikować swoją ofertę.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy