ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Pierwsze elektryczne F-150 Lightning docierają do klientów! Czy Ford prześcignie Teslę?

Autor: Borys Francuz Kategoria: Motoryzacja

Wyścig pomiędzy producentami elektryczny samochodów możemy obserwować od kilku dobrych lat. Rywalizacja zaostrzyła się jednak w ciągu kilku ostatnich miesięcy. Ford wraz ze swoim modelem F-150 Lightning, który właśnie zaczął trafiać do klientów, może wkrótce na dobre wejść do czołówki producentów „elektryków”.

Elektryczny F-150 Lightning już w domach pierwszych klientów

Elektryczny F-150 Lightning już w domach pierwszych klientów

Model F-150 Lightning, który wzbudzał w środowisku motoryzacyjnym duże zainteresowanie, w końcu może zostać ogłoszony jako pełnoprawny produkt. Ford na początku tego miesiąca poinformował, że „w nadchodzących dniach” rozpocznie wysyłkę pierwszych egzemplarzy elektrycznego pick-upa. Jak się dziś okazało potężny „elektryk” już teraz zaczął trafiać do pierwszych klientów.

Pierwszym właścicielem pierwszego egzemplarzu Forda F-150 Lightning jest Nicholas Schmidt, mieszkający w stanie Michigan zaledwie dwie godziny drogi od fabryki, w której powstają samochody jednego z największych amerykańskich koncernów motoryzacyjnych. Jak się szybko okazało mężczyzna w związku z odebraniem nowego „elektryka” zrezygnował z wykupu konkurencyjnych modeli. Schmidt jest posiadaczem Tesli Model 3, ale od dłuższego czasu myślał o tym, żeby wyposażyć swój garaż w elektrycznego pick-upa, który zastąpiłby jego spalinowego Forda F-150.

W związku z tym Amerykanin zdradził, że obserwował trzy modele: R1T od Rivian, Cybertrucka od Tesli oraz F-150 Lightning od Forda. Ostatecznie Schmidt zawęził grono do dwóch ostatnich samochodów i zdecydował, że kupi ten, który jako pierwszy pojawi się na rynku. Oznacza to, że szybkie działania Forda w kierunku wypuszczenia na drogi swojego najnowszego produktu się opłaciły — Schmidt anulował swoją rezerwację na Cybertrucka!

Przykład pierwszego właściciela F-150 Lightning daje jasno do zrozumienia, że Tesla może wkrótce zacząć obawiać się o swoją pozycję numeru jeden w rankingu największych producentów pojazdów elektrycznych. Najnowszy model Forda w ciągu pierwszych 48 godzin od uruchomienia rezerwacji wyprzedał się w liczbie 45 000 egzemplarzy. Dodatkowo swoją renomę na rynku buduje Rivian, który jako pierwszy oferował elektryczne pick-upy. Wszystko wskazuje na to, że zarówno producent z Plymouth jak i Ford są w stanie zawładnąć rynkiem gabarytowych „elektryków” na długo przed tym jak do obiegu trafi Cybertruck!

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy