ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

To się dzieje! Powstanie Chevrolet Corvette z silnikiem elektrycznym

Autor: Borys Francuz Kategoria: Motoryzacja

Elektryfikacja rynku samochodowego trwa w najlepsze! Kolejnym „pacjentem”, na którym zostanie wykonany zabieg przejścia z napędu spalinowego na elektryczny, jest ikoniczny Chevrolet Corvette.

Elektryczny Chevrolet Corvette wcale nie musi być potulniejszy od oryginału

Elektryczny Chevrolet Corvette wcale nie musi być potulniejszy od oryginału

Gdy mówisz „Chevrolet” myślisz „Corvette” – to jedna ze starszych zasad branży motoryzacyjnej. Jeden z najbardziej kultowych modeli amerykańskiego producenta samochodów doczeka się swojej wersji z silnikiem hybrydowym oraz także pełni elektrycznym. Należąca do koncernu General Motors marka potwierdziła te informacje za pośrednictwem swojego konta na Twitterze.

Zobacz też: Dziś drugi etap przejścia na DVB-T2 w Polsce – zmiana dotyczy mieszkańców tych województw

Wersja Chevrolet Corvette z silnikiem hybrydowym na rynek ma trafić jeszcze w 2023 roku. Niestety sama firma w żaden sposób nie rozwinęła wiadomości o wprowadzeniu nowych wersji swojego kultowego modelu. W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że informacja o zelektryfikowaniu sportowego samochodu wcale nie musi być taka szokująca. General Motors już dawno temu zapowiedziało, że do końca 2035 roku ma zamiar sprzedawać tylko i wyłącznie pojazdy z napędem elektrycznym.

Niemniej ciężko ukryć, że Chevrolet Corvette kojarzy się głównie z ogromnymi silnikami spalinowymi, które generowały niezliczone ilości koni mechanicznych. Cóż… teraz nie pozostaje nam nic innego niż przyzwyczaić się do faktu, iż sportowy model wkrótce stanie się kolejnym pełnoprawnym „elektrykiem”.

Wybiegając trochę w przyszłość konkurentów dla elektrycznej Corvette należy szukać przede wszystkim w modelach Porsche Taycan oraz Mustang Mach-E GT. Niestety na ten moment nie poznaliśmy żadnych istotnych szczegółów dotyczących elektrycznej i hybrydowej wersji samochodu, który powstaje w fabrykach Chevroleta już od 1953 roku.

Na koniec warto wspomnieć, że General Motors najwyraźniej bardzo poważnie podeszło do obietnicy złożonej przed kilkoma laty. Koncern zelektryfikował lub jeszcze zelektryfikuje takie znane modele jak GMC Hummer, Chevrolet Silverado, Cadillac Lyriq czy też Lincoln Star. Wszystko wskazuje na to, że jest to dopiero początek „elektrycznej” drogi założonego w 1908 roku amerykańskiego koncernu.

Źródło: Engadget

    Sprawdź najnowsze wpisy