ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Honda chce zainwestować 40 miliardów dolarów w nowe samochody elektryczne

Autor: Borys Francuz Kategoria: Motoryzacja

Honda jest kolejnym producentem samochodów, który zdecydowanie stawia na modele elektryczne. Firma już jakiś czas temu zobowiązała się do wycofanie ze swojej oferty pojazdów napędzanych silnikami spalinowymi do końca 2040 roku. Teraz Japończycy chcą pójść o krok dalej i zainwestować ogromne pieniądze w przyszłość przedsiębiorstwa.

Honda wyłoży 40 miliardów na elektryki

Honda wyłoży 40 miliardów na elektryki

O tym, że Honda chce w stu procentach zelektryfikować swoją flotę samochodów wiemy już od roku. Jednak dziś uzyskaliśmy faktyczne potwierdzenie wcześniejszych deklaracji. Według najświeższych informacji japońska firma w ciągu najbliższych dziesięciu lat przeznaczy 40 miliardów dolarów na operacje niezbędne przy pełnym przejściu z produkcji samochodów spalinowych na elektryczne.

Zobacz też: Lincoln przedstawi swój koncepcyjny samochód elektryczny

Dodatkowo przedstawiciele Hondy poinformowali, że do końca 2030 roku w ich katalogu sprzedażowym pojawi się 30 nowych modeli pojazdów napędzanych akumulatorami. Oznacza to, że w ciągu każdego roku Japończycy na produkcję samochodów będą wydawać około 2 milionów dolarów. Aktualnym celem firmy jest zaktualizowanie swojej oferty sprzedażowej w taki sposób, żeby do końca dekady samochody elektryczne stanowiły 40% ogólnej liczby modeli.

Honda popularyzacje nowoczesnych pojazdów chce przeprowadzić także w Japonii. Już wkrótce w „kraju kwitnącej wiśni” ma pojawić się kilka modeli, które maja charakteryzować się przede wszystkim niską ceną. Następnie firma wraz z General Motors „uderzy” w rynek amerykański. Współpraca obu producentów ma na celu wydanie kolejnych tanich samochodów, tym razem już w Stanach Zjednoczonych. Na koniec Honda planuje także wzmocnić swoją pozycję w Chinach. W planach z tym związanych jest między innymi zbudowanie dwóch fabryk w miastach Guagzhou i Wuhan.

Mimo wszystko Honda chce także część z wspomnianych wyżej 40 miliardów dolarów przeznaczyć na produkcję w pełni autonomicznych pojazdów. Japończycy mają w planach rozpoczęcie prac nad stworzeniem własnych platform, na których powstawałyby kolejne samochody z napędem elektrycznym. Dodatkowo przedstawiciele Hondy mieliby skupić się na poszukiwaniu partnera, który zapewniłby im pomoc przy tworzeniu akumulatorów.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy