ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Lincoln przedstawi swój koncepcyjny samochód elektryczny

Autor: Borys Francuz Kategoria: Motoryzacja

Luksusowa marka samochodów Lincoln wkrótce zaprezentuje światu nowy koncepcyjny model pojazdu elektrycznego. Firma w ten sposób chce zapowiedzieć huczne wejście na rynek samochodów napędzanych prądem.

Lincoln bierze się za „elektryki”

Lincoln przedstawi swój koncepcyjny samochód elektryczny

Dziś za pośrednictwem swojego konta na Twitterze marka Lincoln poinformowała, że 20 kwietnia tego roku po raz pierwszy zaprezentowany zostanie w pełni elektryczny koncepcyjny model samochodu. Firma ma bardzo bogatą historię, bowiem powstała w 1917 roku a od 1922 należy do Ford Motor Company. Lincoln jest przede wszystkim kojarzony z produkcją luksusowych pojazdów poruszających się głównie po drogach w Stanach Zjednoczonych.

Zobacz też: Windows 11 22593 i 22581 zaskakują nowościami – poznaj te najważniejsze

Model samochodu elektrycznego, który zostanie przedstawiony już za dziewięć dni, ma być wyznacznikiem dla przyszłych projektów firmy. Opublikowany w mediach społecznościowych zwiastun pojazdu nie zdradza nam zbyt wielu szczegółów. W przeszłości Lincoln zapowiadał już powstanie „elektryka”, ale wówczas mogliśmy ujrzeć zupełnie inny samochód pod względem wizualnym. Warto więc zaznaczyć, że za powstanie nowego koncepcyjnego modelu odpowiada Anthony Lo, który pracuje na co dzień jako główny projektant w Ford Motor Company

Według doniesień branżowych ekspertów Lincoln planuje wypuścić łącznie co najmniej pięć różnych elektrycznych SUV-ów. Pierwszy z nich ma trafić na rynek jeszcze w tym roku, natomiast cały proces rozciągnięto do 2026. „Elektryki” zastąpią w katalogu Lincolna takie zasłużone modele jak Corsair, Nautilus, Aviator oraz Navigator.

Powstała w 1917 roku marka jest kolejną, która w najbliższym czasie ma zamiar zelektryfikować swoją flotę samochodów. Powolne przechodzenie z pojazdów spalinowych na „elektryki” wydaje się być nieuniknione, a Lincoln jest świetnym przykładem tego zjawiska. Firma ma w planach stuprocentowe „przebranżowienie” się na pojazdy elektryczne do końca 2030 roku.

Źródło: Inside EV’s &

Sprawdź najnowsze wpisy