ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Elektromobilność to rozwiązanie dla przyszłości, na które Elimen chce pozyskać 9 mln złotych

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Motoryzacja

Elimen to polska firma, która tworzy rozwiązania dla elektromobilności oraz energoelektroniki. Obecnie firma chce pozyskać kapitał potrzebny do dalszego rozwoju i przeznaczyć go też na ekspansję rynkową. Zważywszy na to, jak szybko rozwija się rynek elektromobilności, szanse na sukces Elimen ma całkiem spore. Co firmie udało się osiągnąć do tego czasu i co jeszcze planuje zrobić?

Elimen chce rozwijać rynek i opracowywać nowe rozwiązania

Samochody elektryczne stają się coraz popularniejsze i powoli zaczyna też być widać je na ulicach miast. Nie dziwne, że firmy poszukują teraz środków na to, by rozwijać rozwiązania związane z elektromobilnością. Polska firma Elimen zajmuje się takimi rzeczami, jak napędy elektryczne oraz magazyny energii o różnych mocach. Wykorzystując odpowiednie testy czy symulacje przygotowuje technologię pod rozwiązania masowe. Wśród projektów, które Elimen już stworzyło można wymienić np. magazyny energii, które można łączyć w systemy rozproszone, a do tego pierwszy na świecie profesjonalny system do diagnostyki, naprawy i balansowania pakietów bateryjnych w pojazdach elektrycznych.

Prototypy tworzonych przez nas urządzeń są montowane i testowane w naszym laboratorium oraz w hamowni. Z kolei skalowanie produkcji odbywa się na zasobach zewnętrznych. Współpracując z szeregiem polskich firm, tworzymy produkty najwyższej jakości. Są one w całości oparte o opracowane przez Elimen rozwiązania technologiczne. Taki model działania pozwala nam nie tylko lepiej odpowiadać na potrzeby polskich i zagranicznych kontrahentów, ale też wspierać rozwój rodzimej gospodarki  i w sposób ekonomicznie uzasadniony skalować produkcję.

Przemysław Rozmysłowicz, Chief Engineer Officer w Elimen Group.

Zobacz też: iPhone SE okazał się sporym rozczarowaniem sprzedażowym.

Elektromobilność może być przyszłością

Jednym z celów firmy jest opracowywanie nietypowych rozwiązań oraz dostosowywani ich do masowej produkcji. Projekty, które będą powstawać w Polsce z wykorzystaniem lokalnych zasobów, będą trafiać i trafiają już do klientów z całego świata. Nie dziwne więc, że Elimen chce teraz pozyskać niemal 9 mln złotych na urynkowienie opracowanych napędów elektrycznych i magazynów energii. I trzeba mieć nadzieję, że szybko uda im się te środki zebrać, ponieważ dobrze wspierać polskie rozwiązania.

Na co dzień projektujemy systemy napędowe dla wielu różnych branż – od przemysłu automotive po przemysł budowlany, marynistyczny czy zbrojeniowy. Trzy lata temu podjęliśmy strategiczną decyzję o rozwoju własnych napędów, ze względu na znikomą dostępność rynkową systemów napędowych, które utrzymują swoje realne parametry w warunkach pracy. Naszym celem jest udostępnienie klientowi danych i modeli symulacyjnych, aby podjął właściwą decyzje zakupową.

Daniel Śliwka, Chief Technology Officer w Elimen Group.

Źródło: Informacja prasowa

    Sprawdź najnowsze wpisy