ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
auta elektryczne w polskim internecie

Najpopularniejsze auta elektryczne wg. polskich internautów — oto ranking

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Motoryzacja

Dzięki analizie wykonanej przez SentiOne wiemy, jakie auta elektryczne są najpopularniejsze w polskim internecie. Firma sprawdziła, o jakich samochodach najczęściej wspominają internauci, a o jakich mają najlepsze opinie. Największe powody do radości mają Tesla i Mercedes.

Najpopularniejsze auta elektryczne w polskim internecie

Od stycznia do września 2021 roku największą popularnością wśród polskich internautów cieszyła się Tesla. Dotyczyło jej ponad 129 tysięcy wzmianek o samochodach elektrycznych — to aż 77% wszystkich wpisów. Na podium znalazły się jeszcze Audi e-tron (7,8% wzmianek) oraz Volkswagen id.3 (5,4%). Kolejne pozycje zajęły Hyundai Kona, BMW i3, Mazda MX-30, Mercedes EQC, Jaguar i-pace oraz Opel Corsa-e. Przewaga Tesli robi niemałe wrażenie, choć wpływ na to mógł mieć fakt, że SentiOne wzięło pod uwagę ogół samochodów tej marki, a nie konkretne modele osobno.

Który samochód elektryczny jest najlepiej oceniany przez internautów z Polski? Jeśli weźmiemy pod uwagę największą liczbę pozytywnych wzmianek, to wygrywa Mercedes EQC. Ten sam model razem z Oplem Corsą-e oraz Mazdą MX-30 budzi jednak najwięcej emocji, gdy spojrzymy na skalę zarówno pozytywnych, jak i negatywnych wzmianek.

Czytaj także: [Recenzja] Nextbase 522GW – zaawansowany wideorejestrator, który ma się, czym pochwalić

Istotnym wyzwaniem dla rozwoju elektromobilności pozostaje liczba dostępnych stacji ładowania. Łącznie w Polsce, według danych za sierpień 2021 opublikowanych przez PZPM i PSPA, dostępnych jest ponad 3 tys. punktów ładowania. U naszych zachodnich sąsiadów ich liczba sięgnęła już 40 tys. Choć jako kraj jesteśmy pod tym względem na dobrej drodze, wiele jeszcze przed nami – mówi Michał Kitkowski, prezes i założyciel SunSol. Jego firma jako rozwiązanie proponuje carport — fotowoltaiczną wiatę do ładowania elektrycznych aut.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy