ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
General Motors wycofuje auta

Auta elektryczne zagrożone pożarem — producent wycofuje wszystkie egzemplarze

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Motoryzacja

General Motors wycofuje wszystkie sprzedane na całym świecie auta elektryczne Chevrolet Bolt. Koncern obawia się ryzyka wystąpienia pożaru, które dotyczy tego modelu. Wszystko przez wadliwe baterie.

General Motors wycofuje swoje auta elektryczne — co się z nimi stanie?

General Motors już wcześniej wycofał 69 tysięcy starszych Boltów. Teraz do tego grona dołączają wszystkie auta wyprodukowane w latach 2019-2022. Powód? Baterie w tych samochodach posiadają fabryczne wady. W rzadkich przypadkach może dojść przez to do pożaru.

Produkcją akumulatorów stosowanych we wspomnianym modelu zajmuje się LG Chemical Solution. General Motors chce uzyskać od tej firmy odszkodowanie. Znany koncern motoryzacyjny zapowiedział, że wymieni posiadaczom Boltów wadliwe baterie — właściciele aut nie będą za to płacić. Cała operacja może kosztować ok. miliarda dolarów.

Zanim w samochodach zostaną wymienione baterie, ich właściciele powinni przestrzegać dodatkowych zasad. General Motors radzi klientom m.in., by ładowali swoje Bolty maksymalnie do 90% ich pojemności, parkowali samochody na zewnątrz oraz nie zostawiali ich w pomieszczeniu na noc podpiętych do ładowania.

Czytaj także: Tesla Bot – nowa obsesja Elona Muska i konkurencja dla Boston Dynamics

General Motors wycofał pierwszą partię Boltów w listopadzie 2020 roku Była to reakcja na pięć pożarów, do których doszło.

źródło: PAP/money.pl, komunikat General Motors

Sprawdź najnowsze wpisy