ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Volvo Concept Recharge

Volvo Concept Recharge – tak ma wyglądać zeroemisyjna przyszłość marki

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Motoryzacja

Wprawdzie Volvo Concept Recharge to projekt koncepcyjny, ale Volvo zdecydowało się go stworzyć z prostego powodu. Zamiast dużo mówić o tym, jak ma wyglądać przyszłość marki, kiedy Volvo porzuci silniki elektryczne, firma po prostu stworzyła nowy model samochodu. Jak będą już niedługo wyglądały samochody Volvo? Całkiem ciekawie.

Volvo Concept Recharge

Volvo Concept Recharge

Do 2030 roku Volvo ma zamiar całkowicie porzucić produkcję samochodów z silnikami spalinowymi. Firma stawia na napęd elektryczny i nie tylko ona, bo podobne decyzje podejmują praktycznie wszyscy duży gracze na świecie. Concept Recharge ma być zapowiedzią zmian, które w najbliższych latach wprowadzi firma. Przygotowany przez nich samochodów to kierunek, który obierze Volvo. Ma zostać zaprojektowana całkiem nowa platforma dla samochodów elektrycznych, a sama filozofia ich projektowania także się zmieni. Będzie prościej i przejrzyściej.

Nasz Concept Recharge jest manifestem całkowicie elektrycznej przyszłości Volvo Cars, a także nowego typu pojazdu. Ma nowoczesne proporcje, które idą w parze ze zwiększoną wszechstronnością i pokazują, co technologia może umożliwić w zakresie projektowania. Wewnątrz Concept Recharge tworzymy prawdziwie skandynawski salon. Wnętrze łączy naszą najnowszą technologię obsługi użytkownika z pięknymi, zrównoważonymi i naturalnymi materiałami. Każda część wnętrza jest jak dzieło sztuki i może stanowić samodzielny mebel w pokoju. Korzystamy z najnowszych technologii, ale one są podporządkowane funkcjom i korzyściom, jakich oczekują użytkownicy.

Robin Page, szef designu.

Zobacz też: Ile zapłacimy za Samsung Galaxy Watch 4? Są już pierwsze przecieki.

Volvo w środku Concept Recharge umieściło 15-calowy wyświetlacz, a firma ma zamiar przejść całkowicie na Android Automotive od Google. To ma uprościć i ułatwić kierowcom korzystanie z systemu. Firma dalej ma jednak mocno dbać o bezpieczeństwo użytkowników, a jednym z kluczowych elementów mających je zapewnić, będzie czujnik LiDAR umieszczony na dachu samochodu. I jak Wam się podoba taka przyszłość Volvo?

Źródło: Volvo

Sprawdź najnowsze wpisy