ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
BMW i4

Elektryczne BMW i4 w pełnej krasie – sportowe i zeroemisyjne coupé

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Motoryzacja

Możemy już z bliska przyjrzeć się, jak wygląda w pełni elektryczne BMW i4. Nowe coupé zostało właśnie zaprezentowane, choć na poznanie jego pełnych zasięgów i możliwości przyjdzie nam poczekać jeszcze pewnie kilka miesięcy. Teraz jednak można spojrzeć na samochód z prawie każdej strony i trzeba przyznać, że BMW i4 przyciąga wzrok, a grill na froncie nie wygląda już tak przerażająco, jak można byłoby się spodziewać.

Elektryczne BMW i4 zaprezentowane

BMW i4

Możemy spodziewać się, że nowe elektryczne BMW pojawi się jesienią tego roku. Teraz przyszła pora na pokazanie go fanom motoryzacji, choć tak naprawdę wygląd samochodu od dawna był już częściowo znany. Szkice koncepcyjne pokazywały pojazd, który finalnie wygląda bardzo podobnie. To oczywiście kwestia gustu, ale trzeba przyznać, że jest w nim coś przyciągającego wzrok. Firma przedstawiła nowe BMW jako pojazd, który ma charakteryzować się dynamicznym podejściem do jazdy, ale jednocześnie zeroemisyjnością. To w pełni elektryczny, czterodrzwiowy Gran Coupé w kolorze białym, choć z wyraźnymi niebieskimi oraz czarnymi dodatkami. I tak, definicja coupé zakłada, że samochód powinien mieć jedną parę drzwi, ale BMW samo zdecydowało się na takie nazwanie swojego nowego pojazdu.

Zobacz też: BMW iDrive 8 – co nowego przynosi?

BMW i4

Jeżeli chodzi o same możliwości BMW i4, to jeszcze niewiele wiadomo. Samochód ma pojawić się w przynajmniej dwóch wersjach, a jedną z nich będzie M Performance. Samochód ma przyśpieszać od 0 do 100 kilometrów na godzinę w zaledwie 4 sekundy. Jeżeli chodzi o moc, to w najmocniejszej wersji pojazdu będzie to 390 kW (530 KM). Zasięg BMW i4 ma wynosić aż 530 kilometrów (WLTP), więc naprawdę zapowiada się to bardzo dobrze, choć mówimy o suchych danych. Samo elektryczne BMW i4 wydaje się być dość „masywne”, ale to może być tylko kwestia ujęcia na zdjęciach.

BMW i4

Dalej najbardziej wyróżniającym się elementem nadwozia jest grill, który inspirowany był kapibarą. Jest duży, ale zaskakująco dobrze pasuje do całości. Dziś także dowiedzieliśmy się o BMW iX xDrive 40 oraz xDrive 50, więc przyszłość faktycznie stoi pod znakiem elektryczności. A Wy, co sądzicie o nowym BMW?

Źródło: BMW informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy