Pokemon Go chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Aplikacja zdobyła serca użytkowników szturmem i z uwagi na ich irracjonalne zachowania, zaczęły o niej mówić czołowe media w Polsce i na świecie. Co prawda od momentu debiutu ubyło jej wielu graczy, jednak wciąż można stwierdzić, że jest to fenomen. Niantic bardzo zależy na zastopowaniu negatywnego trendu. Jakiś czas temu firma wprowadziła drugą generację pokemonów. Ostatnio spółka zapowiedziała, że nadchodzące aktualizacje wniosą wiele nowych funkcji do gymów.
 
W Internecie pojawił się interesujący raport, według którego osoby korzystające z aplikacji są bardziej skłonne do ćwiczeń i przejawiają pozytywne emocje. Ponadto są one przyjazne i poznają więcej nowych ludzi, a także dbają o stare relacje.
 
Warto dodać, że badanie zostało przeprowadzone 3 tygodnie po starcie gry, a więc w szczytowym dla niej okresie. Przepytano 400 osób, z których 40% używało aplikacji aktywnie. Możliwe, że próba badawcza nie jest zbyt precyzyjna. Jednak moim zdaniem wyniki jak najbardziej oddają rzeczywiste zachowania graczy, ponieważ ci są faktycznie skłonni przejść dodatkowe kilometry i przykładowo umówić się z nieznajomymi na wspólne podbijanie gymów.
 
źródło: phonearena

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.