Znamy dokładną datę premiery Super Mario Run na Androida

mm Adam Lulek Gry 2017-03-18

Super Mario to oprócz pokemonów jeden z najbardziej rozpoznawalnych tworów spod marki Nintendo. Na pewno niejednokrotnie na przestarzałych „konsolach” graliście w Super Mario Bros. Niestety producent tytułu do pewnego czasu nie chciał nawet słyszeć o możliwości wydania słynnego hydraulika na urządzenia mobilne. Podobnie zresztą było z pokemonami. Jednak we wrześniu sytuacja uległa zmianie.
 
Nintendo zapowiedziało wtedy, że na systemie iOS zobaczymy Super Mario Run, które zostało wydane już 15 grudnia 2016 roku. Co prawda przedstawiciele firmy dali do zrozumienia, że gra trafi w końcu również na Androida, lecz nie było wiadomo kiedy. Przyczyną takiego stanu rzeczy miała być rzekoma walka z piractwem i współpraca z Google w tej kwestii. Jednak pewnie chodziło o względy marketingowe i dostępność gry tylko na iOS jako produktu „ekskluzywnego” przez dłuższy okres.
 
W styczniu Nintendo zapowiedziało, że gra zadebiutuje na system z zielonym robotem w marcu. Teraz w końcu dowiadujemy się kiedy dokładnie tytuł trafi na Androida. Będzie to 23 marca. Super Mario Run pojawi się wtedy w Google Play w zaktualizowanej wersji 2.0.0. Wraz z update’m zobaczymy w grze nowe postaci oraz możliwość odblokowania 4 poziomów.
 
źródło: polygon


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x