Rutynowo przeglądając Android Market, natknąłem się na bardzo przyjemną grę – Air Control. Jak głosi opis aplikacji: „W tej prostej, rysunkowej, uzależniającej grze wcielasz się w rolę kontrolera ruchu lotniczego. Twoim zadaniem jest doprowadzenie samolotów do pasów startowych, tak aby uniknąć kolizji”. Produkt firmy Logisoft Games plasuję się jako jedna z częściej pobieranych gier, posiada już więcej niż 250,000 pobrań oraz 13,500 ocen. Rozrywkowy program udostępniony został w wersji „Ad”, czyli jest on całkowicie darmowy, a swój dochód czerpie z reklam w nim zawartych. 

Gra powita nas takim oto menu ze standardowymi możliwościami takimi jak: rozpoczęcie nowej gry, pomoc (dotycząca zasad wyjaśniona za pomocą ciekawych animacji), wybór mapy (a także typu gry), najlepsze wyniki, wyjście. 

Zabawa opiera się na zasadzie chwyć-i-upuść, „chwytamy” interesujący nas samolot i przeciągamy go na odpowiedni pas startowy, po czym upuszczamy, nasz ruch rysuję linię po której będzie poruszał się samolot. Trudność polega na ilości jednostek latających oraz ich szybkości. Istnieją 4 typy statków powietrznych: odrzutowce (latają najszybciej), samoloty pasażerskie (latają wolniej od odrzutowców), awionetki (latają wolniej od samolotów pasażerskich) oraz helikoptery (najwolniejsze). Każdy typ samolotu kierujemy na inny pas startowy (pasażerskie i odrzutowce razem). Gra kończy się w momencie zderzenia jednostek latających.  

W lewym dolnym rogu znajduję się przycisk odpowiedzialny za szybkość gry – z moich obserwacji wynika, że przycisk zwiększa prędkość gry o około 50%. Z prawej strony znajduje się przycisk pauzy, który pozwala nam chwilowo wstrzymać grę.

Tryb Cargo to tryb w którym samolot może wylądować po spełnieniu odpowiednich warunków (musi się zgadzać jego kolor lub typ). 

 

Po zakończeniu gry, ukaże nam się ekran podsumowujący naszą rozgrywkę. Ekran zaprezentuję nasz wynik, nada nam rangę oraz poda wymagania, które należy spełnić, aby osiągnąć wyższą. Przyciski dadzą nam szansę porównania naszego wyniku z najlepszymi, rozpoczęcia nowej gry, lub cofnięcia się do głównego menu gry. 

 

Jak zwykle zachęcam do wyrażania swoich opinii o grze. Pochwalcie się również swoimi wynikami – mój skromny rekord wynosi 80 ;). 

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Filip Stachowicz