Żyjemy obecnie w czasach, w których pojawiają się ciągle nowe zawody, o których poprzednie pokolenia nawet by nie pomyślały. Influencerzy, tik tokerzy, streamerzy gier, a to jest tylko wierzchołek góry lodowej. Do tych zawodów już niedługo zaczną dochodzić coraz bardziej nietypowe. Jednym z nim z pewnością będzie specjalista projektujący wirtualne ogrody w Minecrafcie.

Czy oferta pracy w Minecraft to początek nowego trendu?

oferta pracy Minecraft

To właśnie taką ofertę pracy zamieściła na swojej stronie internetowej brytyjska firma Whatshed. Jak możemy wyczytać w ogłoszeniu, poszukiwane są osoby, których zadaniem będzie udzielanie profesjonalnych porad graczom, którzy planują ulepszyć swoją przestrzeń zewnętrzną w grze. Idealny kandydat powinien, co oczywiste, doskonale znać Minecrafta, a także mieć duże doświadczenie w pracy zdalnej. Co ciekawe, firma Whatshed nie wymaga od przyszłych pracowników żadnego doświadczenia w projektowaniu ogrodów. Oczywiście potencjalny pracownik musi wykazać się dużą kreatywnością oraz rozwiniętymi umiejętnościami komunikacyjnymi. Jest to zrozumiałe, bowiem kandydat będzie musiał komunikować się z klientem w celu przedstawienia mu oferty. Chętni mogą złożyć swoją aplikację pod tym adresem. Należy się spodziewać, że wymagana będzie znajomość języka angielskiego na poziomie pozwalającym na swobodną komunikację. Oferta przeznaczona jest na rynek globalny, więc konkurencja na pewno będzie spora.

Zobacz także: Nowe gry w Game Pass na marzec – kolejne tytuły trafiają do oferty Microsoftu

Firma obiecuje przyszłemu pracownikowi możliwość nabrania bezcennego doświadczenia, a także całkiem sensowne wynagrodzenie. Whatshed oferuje 50 funtów na godzinę, ale istnieje możliwość dostosowania się do indywidualnych wymagań kandydata. Więc jeśli chcecie przekuć swoje zamiłowanie do Minecrafta i na tym zarobić, to jest to idealna oferta dla Was. Niestety nie wiadomo, ile firma oferuje wolnych stanowisk. Co myślicie o tej ofercie pracy? Macie zamiar aplikować? Czy współczesny rynek pracy będzie szedł w tym kierunku? Czy oferta pracy polegającej na grę w Minecraft oznacza, że gry komputerowe będę coraz bardziej popularne pośród pracodawców?

Źródło: Gamereactor

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.