Co wspólnego mają ze sobą Warcraft, Starcraft, Diablo i Overwatch? Zostały one stworzone przez jednego dewelopera, a mianowicie Blizzard. Według najnowszych doniesień do tego grona w przyszłości ma dołączyć nowe IP. Jak podaje na swoim Twitterze jeden z pracowników Blizzarda, Dan John Cox, firma pracuje nad niezapowiedzianym projektem. Firma ma ponoć pracować nad kolejną sieciową grą AAA.

Nowa gra sieciowa od Blizzard Entertainment zabierze nas do „epickiego i niezapomnianego świata”

nowa gra sieciowa Blizzard

Tweet pracownika Blizzard jest po brzegi wypełniony ekscytacją oraz entuzjazmem. Sam Dan John Cox przyznał, że jest to najlepszy projekt, nad którym pracował w swoim życiu. Można zakładać, że chodzi mu o Overwatch 2, jednak pojawiające się na stronie dewelopera oferty pracy mogą temu przeczyć. Nowe oferty pracy opisują ambitną grę stworzoną przez nowy mały zespół programistów. Obecnie poszukiwane są w głównej mierze osoby, które zajmą się projektowanie animacji oraz grafiki. Wśród ofert pracy znalazły się również takie jak na przykład projektant walki z rozległym doświadczeniem w grach akcji dla jednego i dla wielu graczy oraz online. Sugeruje to mocno, że najnowszy tytuł Blizzarda będzie właśnie sieciową strzelanką. Może się jednak okazać, że oferty pracy wskazują właśnie na Overwatch 2, aczkolwiek wydaje się, że styl oraz koncepcja graficzna tego shootera została już ustalona. W ofertach jasno jest napisane, że zatrudniona osoba odpowiedzialna będzie za tworzenie nowego stylu graficznego oraz projektowanie postaci.

Zobacz także: Microsoft planuje kupno Segi oraz Konami. Firma chce powoli zdobyć japoński rynek

Oczywiście istnieje możliwość, że Overwatch 2 zostanie gruntownie zmieniony, a Blizzard po prostu potrzebuje większej ilości osób, które podołają temu zadaniu. Niemniej jednak fani firmy na całym świecie od długiego czasu wyczekują nowego IP. Miejmy nadzieję, że następne miesiące przyniosą nam więcej informacji na ten temat. Być może Blizzard faktycznie pracuje nad nowym „epickim i niezapomnianym światem”. Wydaje się, że coś może być jednak na rzeczy, bowiem wśród wszystkich ofert pracy aż 55 z nich wskazuje na prace nad nowymi grami i nowymi typami gier.

Źródło: Gamesradar

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.