Hogwarts Legacy jest jedną z najbardziej wyczekiwanych gier, które będą miały swoją premierę w najbliższych miesiącach. Mimo że na temat tego tytułu nie poznaliśmy zbyt wielu informacji, to w sieci pojawiają się wszelkiego rodzaju przecieki. Najnowszy nie daje nam żadnych szczegółów dotyczących produkcji, jednak z pewnością spotka się on z mieszaną opinią wśród graczy.

Transpłciowy bohater w XIX wieku? Hogwarts Legacy pozwoli na jego stworzenie

Hogwarts Legacy

Jak podaje Jason Schreier, czyli jedna z najbardziej znanych postaci w branży gier komputerowych, w Hogwarts Legacy do dyspozycji graczy oddany zostanie bardzo rozwinięty kreator postaci. Według niego będzie on na tyle rozbudowany, że gracze otrzymają możliwość tworzenia transpłciowej postaci oraz wskazania tego, w jaki sposób NPC będą się zwracać do bohatera. Pamiętajmy, że podobnie sytuacja wyglądała w Cyberpunk 2077, gdzie również nie musieliśmy decydować się na konkretną płeć. Niemniej jednak wprowadzenie takiej opcji w grze o przeznaczonej typowo dla nastolatków, w której akcja dzieje się w XIX wieku jest dość zaskakujące. Jason Schreier podaje, że uzyskał te informacje od anonimowych przedstawicieli Avalanche Studios. Wydaje się więc, że opcja ta zostanie zaimplementowana do Hogwarts Legacy. Wszak Jason niejednokrotnie udowadniał, jak wiele znajomości ma w branży, a jego informacje bardzo często okazywały się prawdziwe.

Zobacz także: Premiera Meizu 18 Pro i Meizu 18 – kawał porządnego flagowca z 12 GB RAM na pokładzie

Jak podaje dziennikarz związany z serwisem Bloomberg, wprowadzenie takiej opcji jest odpowiedzią na transfobiczne komentarze J.K. Rowling. Autor powieści o Harrym Potterze zarzucono brak tolerancji wobec osób transpłciowych. Stało się to w momencie, gdy stanęła w obronie Mayi Forstater, którą to z kolei oskarżono o poglądy transfobiczne. Jason Schreier uważa również, że na rozbudowę kreatora postaci bardzo mocno naciskał również zespół deweloperski, pracujący nad Hogwarts Legacy. Przypomnijmy, że w najnowszej grze w uniwersum Harry’ego Pottera wcielimy się w postać XIX-wiecznego ucznia Hogwartu. Na początku roku twórcy podjęli decyzję o przesunięciu premiery na 2022 rok. Ma to na celu lepsze dopracowanie tytułu.

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.