W zeszłym tygodniu pojawiły się doniesienia, że niektórzy posiadacze PS5 odkryli, że ich kontrolery DualSense wykazywały dryf. Oznacza to, że analogowe drążki wykrywały fantomowe wejścia. Szybko doprowadziło to do tego, że kancelaria Chimicles Schwartz Kriner & Donaldson-Smith (CSK&D) poprosiła wszystkich posiadaczy kontrolerów, których dotyczy problem, o kontakt z nią poprzez formularz online. W ten sposób chce ona doprowadzić do pozwu zbiorowego przeciwko Sony. 

Pozew zbiorowy przeciwko Sony

Pozew zbiorowy przeciwko Sony
Fot. DualSense

Pozew zbiorowy z powodu DualSense został złożony w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla Południowego Dystryktu Nowego Jorku w imieniu powoda o nazwisku Lmarc Turner z Wirginii, wraz z innymi amerykańskimi posiadaczami DualSense. Skarga została złożona 12 lutego przeciwko Sony Corporation of America i Sony Interactive Entertainment. Twierdzi ona, że DualSense jest wadliwy.

Konkretnie, kontrolery DualSense, które są używane do obsługi PS5, zawierają wadę, która powoduje, że postacie lub rozgrywka poruszają się na ekranie bez polecenia użytkownika, lub ręcznej obsługi joysticka. Wada ta znacząco zakłóca rozgrywkę, a tym samym narusza podstawową funkcjonalność kontrolera DualSense.

— Podaje treść pozwu.

CSK&D ma duże doświadczenie w tej dziedzinie. Firma stoi za trwającym pozwem zbiorowym przeciwko Nintendo w związku z problemami z dryfem Joy-Conów.

Zobacz też: Opieszałość – to strategia Google w związku z nową polityką prywatności w iOS?

Problem ten dotyka kontrolerów dopiero po dłuższym czasie. Niektórzy użytkownicy twierdzą, że pojawił się on w ciągu kilku tygodni od zakupu konsoli. Według Kotaku dryf kontrolera jest objęty gwarancją PS5. Jednak proces zwrotu jest długi i żmudny, a właściciele muszą ponieść koszty wysyłki dotkniętych kontrolerów do centrum napraw. Sony płaci jedynie za przesyłkę zwrotną. Z drugiej strony warto pamiętać, że sam proces napraw może być tak długi nie tyle z powodu opieszałości Sony, a problemów na rynku procesorów. Można jednak zrozumieć sfrustrowanych graczy. Ci po prostu chcą grać w gry, na konsoli, którą i tak było bardzo trudno kupić.

Źródło: Eurogamer

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.