Huawei działa na naprawdę wielu segmentach rynku elektronicznego. Jednak przemysł gier jest nadal dziewiczym polem dla firmy. To może się wkrótce zmienić, jeśli najnowsza plotka, która pojawiła się na chińskim portalu społecznościowym Weiboo okaże się prawdą. Otóż według niej Huawei zamierza wejść na rynek konsol do gier i rzucić wyzwanie takim gigantom jak PlayStation 5 od Sony i Xbox Series X/S Microsoftu. Dodatkowo producent ma także zaprezentować swojego pierwszego laptopa do gier. 

Huawei z własną konsolą do gier?

Warto podkreślić, że technicznie rzecz biorąc Huawei miał już swojego laptopa do gier. Mowa tu o Honor Hunter V700 Gaming, który miał swoją premierę jeszcze przed sprzedażą marki Honor. Jednak obecnie nie należy on już do portfolio produktów Huaweia, więc ten jeszcze raz będzie mógł zaprezentować swojego pierwszego laptopa. Premiera takiego urządzenia brzmi obecnie jak najbardziej sensownie. Biorąc pod uwagę, że zakup dedykowanej karty graficznej mocniejszej od GeForce GT 1030 obecnie graniczy z cudem, to coraz więcej graczy skłania się właśnie ku laptopom. Zwłaszcza po premierze świetnych mobilnych RTX-ów serii 3000. 

Zobacz też: Microsoft Word z trybem ciemnym, który naprawdę ma sens

Wątpliwości może budzić jednak sama konsola do gier. Ta na pewno nie powstałaby w tym roku. Obecna sytuacja na rynku elektroniki sama w sobie byłaby dużą przeszkodą. Co więcej, sankcje nałożone na Huaweia wciąż mocno ograniczają mu partnerstwo z wieloma dostawcami podzespołów. Najważniejsze są jednak gry. Przynajmniej początkowo Huawei mógłby liczyć co najwyżej na chińskich twórców. Z drugiej strony co prawda nie wiadomo, czy świat potrzebuje kolejnej, czwartej konsoli do gier. Jednak na pewno jest ona potrzebna Chinom chcącym uzyskać całkowitą samodzielność technologiczną.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.