DualSense to istna rewolucja jeśli chodzi o kontrolery Sony. Dotychczasowa linia kontrolerów japońskiego giganta tak naprawdę nie zmieniła swoich założeń od czasu pierwszego DualShocka. Okazuje się jednak, że przy tak drastycznej zmianie projektowej coś poszło nie tak. I podobnie jak w przypadku Joy Conów od Nintendo Switcha, analogi w DualSense coraz częściej wykazują problem określany jako dryfowanie analoga. Co gorsza, naprawa w tym przypadku wcale do najtańszych nie należy.

Sony DualSense z dryfowaniem analogów

Sony DualSense z dryfowaniem analogów
Fot. Sony DualSense

Pad DualSense został uznany za jeden z najlepszych elementów PlayStation 5. Rewolucja, jaką przyniósł ten kontroler, jest na tyle duża, że nowe gry nie mogłyby tak naprawdę działać na jego poprzedniku przez wzgląd na szereg dodatkowych opcji. Jednak niektórzy użytkownicy zgłosili, że ich kontrolery mają tendencję do dryfowania analogów. To znaczy, że te wykrywają minimalne, ale jednak odchylenia, nawet jak nikt ich nie dotyka. Może to być niezwykle irytujące w grach, zwłaszcza tych, które wymagają precyzji.

Zobacz też: Microsoft Edge 89 już testowany. Uśpione karty to jedna z wielu nowości

Jeden z posiadaczy PS5 napisał w serwisie Reddit, że problem z driftem zaczął się niecałe dziesięć dni po otrzymaniu konsoli. Próbowali wszystkiego, by to naprawić, włączając wyłączanie i włączanie Bluetooth, wyłączanie konsoli, resetowanie kontrolera i ładowanie go przez noc. Jednak nic nie pomogło. Pocieszające jest to, że dryf kontrolera PS5 jest objęty gwarancją konsoli. Na stronie pomocy technicznej PlayStation Sony znajduje się dedykowany portal do rozwiązywania problemów ze sprzętem PlayStation 5. Problem w tym, że obecnie z powodu problemów z produkcją PlayStation 5, jak i samego DualSense, które są spowodowane sytuacją na rynku, nie wiadomo, ile potrwa taka naprawa. Pocieszające jest to, że zgłoszeń obecne jest bardzo mało. Miejmy nadzieję, że z czasem to nie ulegnie zmianie.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.