Call of Duty: Warzone 60 tysięcy banów

Wielka czystka w Call of Duty: Warzone – dziesiątki tysięcy graczy straciło swoje konta

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Gry

Activision ukarało tysiące oszustów próbujących zdobyć nieuczciwą przewagę w Call of Duty: Warzone. Wydawca przedstawił także kilka dodatkowych kroków, które podjął, aby wzmocnić platformę i ułatwić graczom ich zgłaszanie. Wszystko to jest krokiem w dobrym kierunku. Jednak to, czy wspólne wysiłki będą miały znaczący wpływ na pozbycie się tej plagi, dopiero czas pokaże. W końcu rozwiązań przeciwko oszustom w grach do tej pory było już wiele, a oni dość szybko znajdywali sposób, jak sobie z nimi radzić.

Call of Duty: Warzone 60 tysięcy banów

Call of Duty: Warzone 60 tysięcy banów

We wpisie na blogu poświęconym temu tematowi, wydawca poinformował, że niedawno zbanował 60 tysięcy kont powiązanych z potwierdzonymi przypadkami korzystania z oprogramowania cheatującego w grze. Dzięki temu Activision zbanowało już na stałe ponad 300 tysięcy osób oszukujących w Warzone na całym świecie od momentu premiery. Call of Duty: Warzone to tryb battle royale dostępny za darmo w Call of Duty: Modern Warfare. Został on wprowadzony w drugim sezonie i stawia do 150 graczy przeciwko sobie w walce o bycie ostatnim żywym. Jest on dostępny do zainstalowania jako samodzielna gra, niezależna od Modern Warfare. W sierpniu 2020 roku gra miała 75 milionów graczy.

Zobacz też: Microsoft Office Lens zmienia nazwę i dostaje zupełnie nowe funkcje

Activision ogłosiło także, że chce zwalczyć problem u samego źródła. Firma pilnie poszukuje hakerów stojących za tworzeniem oprogramowania do oszukiwania w grze. Warto tu dodać, że ostatniego lata Activision zagroziło CxCheats działaniami prawnymi. To spowodowało, że rynek oprogramowania do oszustw w grach z serii znacznie się przerzedził. Jednak robienie sobie nadziei na to, że w ten sposób uda się wyeliminować oszustów z gry jest bardzo naiwne. Chodzi tu raczej o znaczne zmniejszenie ich liczby i uprzykrzenie im życia.

Źródło: TechSpot

    Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy