Po porażce, jaką było Wii U nikt nie wróżył Switchowi większego sukcesu. Hybrydowa konsola początkowo spotykała się z drwinami i całkowitym niezrozumieniem swojej koncepcji przez obserwatorów rynkowych. Tymczasem okazała się całkowitym sukcesem. Przez wiele miesięcy była nawet najlepiej sprzedającą się konsolą na rynku. Duża w tym zasługa przeniesienia gier kojarzonych ze stacjonarną rozgrywką do formy mobilnej. Według najnowszych danych Switch właśnie pokonał Nintendo 3DS pod względem sprzedaży i zbliża się już do poziomu Game Boya Advanced. 

Switch pokonał 3DS-a

Switch pokonał 3DS

Nintendo w swoim najnowszym raporcie finansowym ujawniło, że sprzedało ponad 79,87 mln egzemplarzy Switcha na całym świecie. Tym samym przebił on sprzedaż całej rodziny 3DS na liście najlepiej sprzedających się konsol wszech czasów, a wkrótce może przyćmić serię Game Boy Advance, które rozeszło się w aż 81,5 mln sztuk. Oczywiście Switch ma jeszcze długą drogę do pokonania, zanim dogoni rodzinę Nintendo DS. Ta może się pochwalić tytułem drugiej najlepiej sprzedającej się konsoli na świecie jeśli weźmiemy pod uwagę cały rynek. Natomiast jeśli skupimy się jedynie na konsolach przenośnych, to jest niekwestionowanym liderem. Wszystko dzięki temu, że seria ta rozeszła się w ilości 154 milionów egzemplarzy. Warto tu dodać, że lider rynku, czyli PlayStation 2 może się pochwalić wynikiem 155 milionów sprzedanych sztuk.

Zobacz też: Spotify trafiło do iPoda Classic – rzecz jasna nieoficjalnie

W ciągu dziewięciu miesięcy, do 31 grudnia 2020 roku, sprzedano 24,1 miliona sztuk Switcha. Jest to wzrost o 35,8 procent rok do roku i jak dotąd najbardziej udany okres. 16,7 miliona z nich stanowił standardowy Switch, a pozostałe 7,3 miliona to Switch Lite. Jak widać, mimo oburzenia wielu krytyków branżowych sama mniejsza wersja również jest dużym sukcesem. Warto również spojrzeć na rynek gier. Sprzedaż oprogramowania na Switcha osiągnęła poziom 176,10 mln sztuk, co oznacza 43-procentowy wzrost rok do roku. Sprzedaż cyfrowa stanowiła 40,9 procent, co oznacza wzrost o 12,3 procent rok do roku. W sumie od premiery Switcha sprzedano 532,34 milionów gier na tę platformę. To przekłada się na jakieś 6,5 gry na głowę. 

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.