PUBG Mobile ponad milion banów

Wielka czystka w PUBG Mobile – ponad milion kont dostało bana

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Gry

PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG), z szacowaną liczbą 600 milionów graczy na całym świecie, jest jedną z najpopularniejszych gier w swoim gatunku. Jednak jak każdy popularny tytuł wieloosobowy gra ta jest pełna oszustów. Hakerzy wciąż wymyślają nowe sposoby wykorzystywania błędów w celu tworzenia cheatów. Na szczęście twórcy gry wypowiedzieli im wojnę i nie boi się sięgać po rozwiązania dość… ostateczne.

PUBG Mobile ponad milion banów

PUBG Mobile ponad milion banów

W swoim najnowszym raporcie Anti-Cheating za okres od 8 do 14 stycznia 2021 roku gigant zasygnalizował, że w sumie 1 217 342 konta zostały trwale zablokowane za oszukiwanie. Aż 24 procent dostało bana za auto celowanie. Kolejne 24 procent to już kwestia modyfikacji modeli postaci. Przez ściany widziało natomiast 22 procent oszustów. Mniej popularne, bo z wynikami odpowiednio 12 i 7 procent były przyśpieszanie postaci, oraz modyfikowanie obszaru obrażeń. Pozostałe 11% korzystało z innych rodzajów oszustw, nie wymienionych w raporcie. 

Zobacz też: Android 11 wrogiem graczy? System ma problemy z kontrolerami

Raport pokazuje również rangi oszustów, gdy zostali objęci zakazem. Rozkład ten jest następujący: 

  • Brązowy — 38%
  • Srebrny — 11%
  • Złoty — 9%
  • Platynowy — 11%
  • Diamentowy — 12%
  • As — 6%
  • Zdobywca — 3%

Oczywiście warto podkreślić, że zbanowano jedynie osoby, które oszukiwały w te konkretne dni. Na pewno więc nie może być tutaj mowy o ostatecznym rozwiązaniu problemu. Wielu oszustów wciąż funkcjonuje w grze. Tego typu akcje mają raczej na celu wzbudzić u nich strach przed dalszym oszukiwaniem w obawie przed utratą konta.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy